Громадянське суспільство Грузії націлене на євроінтеграцію, люди не хочуть жити, як у Росії, — Васадзе

Гела Васадзе. Фото: cacds.org.ua

Законопроєкт про “іноагентів”, незважаючи на масові протести і застереження Заходу, вже схвалений у першому і в другому читаннях парламентом Грузії. Люди продовжують виходити на протести, адже суспільство націлене на євроінтеграцію країни. Вони не хочуть жити так, як у Росії. Про це в ефірі телеканалу  FREEДОМ сьогодні, 8 травня, сказав грузинський політолог Гела Васадзе.

“Громадянське суспільство дивиться дуже погано на все, що відбувається, тому що ніхто не хоче жити так, як у Росії. Це зрозуміло. Самі росіяни так не хочуть жити, але бояться собі в цьому зізнатися. Основна маса грузинського суспільства, звичайно ж, дивиться з тихим жахом, і потихеньку приєднується до протестів”, — зазначив політолог. 

За його словами, прихильники позиції “Грузинської мрії” теж є, але їх дедалі менше. Здебільшого, це бюджетники. 

“Але навіть вони дивляться швидше погано, ніж добре, на ухвалення цього закону. Але вважають це необхідним злом, тому що, мовляв, прийдуть “страшні націоналісти” з партії Саакашвілі і з ними щось зроблять. Таких усе менше й менше, насправді. Вони практично вже перетворюються на маргінальну меншість”, — зазначив Васадзе. 

Він також акцентував, що на протести виходить дуже багато молоді. Їм лише по 17-18 років. 

“Вони в період Саакашвілі ще під стіл пішки ходили. Їхні батьки, звичайно, все пам’ятають, все знають. І плюси, і мінуси знають. Але те, що загрожує країні, те, що попереду, набагато страшніше, ніж якісь неприємні, можливо, спогади, моменти часів останньої влади. Тільки на цьому грала весь цей час грузинська влада. І, звичайно ж, на страху перед війною”, — сказав гість ефіру. 

Далі, на думку Васадзе, у Грузії триватиме політична боротьба. І дуже багато залежатиме від того, якою буде позиція Заходу. 

“Важливим є те, наскільки Заходу цікава взагалі Грузія і весь Південний Кавказ. Адже йдеться далеко не про Грузію, а про весь Південний Кавказ і навіть Центральну Азію. Боротьба йде за контроль шляхів комунікації та шляхів постачання енергоресурсів Європи в обхід Росії. Боротьба йде за те, щоб не дати Росії створити екосистему, яка допоможе їй продовжити свою агонію. А вона може тривати десятиліттями, на жаль. І це дасть РФ додаткові ресурси на війну проти України. Ось такі ставки в цій грі”, — акцентував політолог. 

Ідеальний варіант, на його думку, щоб Захід зміг переконати грузинську владу провести нормальні вибори.

“У Заходу мають знайтися аргументи для лідерів “Грузинської мрії” і особливо для Бідзіни Іванішвілі, щоб переконати його в тому, що необхідно провести справедливі вибори. Я думаю, що в певний момент росіяни переконали Іванішвілі в тому, що американці збираються його скидати під час виборів, влаштовувати йому “Майдан”, кольорову революцію тощо. І він, у принципі, про це і сказав майже прямо під час свого виступу, що, мовляв, я шахіст, знаю, коли зробити такий хід. І я зробив його зараз, щоб спровокувати щось на кшталт “Майдану” зараз, а не в жовтні”, — пояснив гість ефіру.

При цьому, доповнив Васадзе, влада Грузії продовжує наполягати, що Росія у цій ситуації ні до чого.

“Вони продовжують говорити, що, мовляв, ми просто захищаємося від “підступного” Заходу, який хоче нас повалити, а ми не хочемо. Але чи вірять їм? Не вірять. Уже не вірять. Більшість, навіть ті, які говорили, що Росія могла б бути ні до чого, тепер розуміють, що навіть дуже до чого”, — резюмував Васадзе. 

Він також доповнив, що на протестах гасла про дострокові вибори в країні поки що не висуваються.

Читайте також: “Наш шлях і наше майбутнє — у Європі”: у Грузії тривають протести проти закону про “іноагентів” (ВІДЕО)

Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії ухвалив закон про “іноагентів” у другому читанні. Раніше, 17 квітня, скандальний закон “Про прозорість іноземного впливу” був проголосований у першому читанні, при цьому представники опозиції проігнорували голосування.

Розгляд закону про “іноагентів” розпочали у Грузії 15 березня. Опозиціонери, громадські активісти та представники ЗМІ організували акцію протесту.

Минулого, 2023 року, закон про “іноагентів” вже намагалися ухвалити в Грузії, але він викликав масові протести.

Прямий ефір