Чому важливо зупинити тиск Китаю на Тайвань і до чого тут агресія РФ проти України — висновки ексглави НАТО (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Утримати Китай від нападу на Тайвань — означає забезпечити перемогу України у війні проти Росії, заявив колишній глава НАТО Андерс Расмуссен під час свого візиту до Тайбея. Китай, який претендує на Тайвань як на свою так звану “історичну територію”, продовжує посилювати тиск, включно з майже щоденними польотами китайських ВПС поблизу острова. Расмуссен підкреслює, що паралелі з Росією та Україною тут важко ігнорувати, інформує FREEДОМ.

“Вільний світ продемонстрував вражаючу єдність у відповідь на війну в Україні як у плані поставок зброї, так і економічних санкцій. Путін не очікував цього, і ми можемо бути впевнені, що Сі Цзіньпін уважно спостерігає за тим, що відбувається”, — акцентував він.

Уперше за 30 років колишній генеральний секретар НАТО прибув з офіційним візитом на Тайвань, що, на думку деяких міжнародних аналітиків, підкреслює все більше занепокоєння в Європі з приводу можливого конфлікту в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

“Расмуссен сигналізує, що рівень загрози зростає і потрібно більш серйозно і згуртовано підходити до можливих ризиків. Він колишній генсек НАТО, але досі впливовий політик Європейського Союзу”, — зазначив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Богдан Ференс.

На думку ексгенерального секретаря НАТО, демократичні країни повинні й надалі працювати разом, щоб забезпечити перемогу України та стримати Пекін від нападу на Тайбей шляхом “всеосяжних” економічних санкцій. 

За його словами, Китай більш залежний від глобальних ланцюжків поставок, ніж Росія. І тільки серйозні наслідки будь-якої атаки можуть стати потужним стримувальним фактором для Китаю. 

“Будь-яка спроба Китаю силою змінити статус-кво на Тайвані має викликати настільки ж єдину відповідь, і ми повинні дати це зрозуміти Китаю зараз”, — заявив він. 

Проте торговельні зв’язки між Європою і Китаєм, як і раніше, сильні, зазначають експерти. А для Китаю Європейський Союз — це великий ринок збуту насамперед. 

“Закрити Китай або відрізати його від світової торгівлі, думаю, це нереальна ідея. Якщо ми навіть не можемо перекрити економіку Росії, яка далеко не друга економіка у світі”, — сказав журналіст-міжнародник, член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль. 

Напруженість у відносинах Китаю і Тайваню зросла після візиту в Тайбей спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на початку серпня 2022 року. Відтоді навколо острівної держави почастішали військові маневри Китаю. 

“Китай давно говорив про те, що він намагається розв’язати тайванську проблему мирними засобами. Китай завжди діє більш раціонально. Коли Пелосі летіла, говорили, що навіть її літак зіб’ють або щось таке буде, бачите, нічого не сталося. Китай досить спокійно відреагував на цей візит, попри те, що від нього очікували якихось ірраціональних і агресивних дій”, — наголосив Олексій Коваль.

Водночас у Тайбеї стверджують, що Китай дивиться на війну в Україні для розробки власної “гібридної війни”. Це передбачає застосування безпілотників і психологічний тиск та посилення бойової підготовки.

\

Читайте також: Китай розпочав рік з Олімпіади, а закінчив рекордними витратами на озброєння — підсумки 2022 року

Прямий ефір