Чергова дипломатична поразка: Росію виключили зі складу Дунайської комісії (ВІДЕО)

Засідання Дунайської комісії 14 грудня 2023. Фото: danubecommission.org

Росію виключили зі складу Дунайської комісії. Про це в соцмережі X повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Дунайська комісія — це міжнародна організація, створена 1948 року. Її цілі — координація судноплавства Дунаєм, забезпечення безпеки і свободи руху суден, а також підтримання екологічної стійкості в басейні річки, повідомляє FREEДОМ.

Росія зобов’язана вийти з Дунайської комісії до 29 лютого 2024 року. Якщо вона цього не зробить, члени комісії не визнаватимуть своїх зобов’язань перед Російською Федерацією за Белградською конвенцією про режим судноплавства на Дунаї.

Таке рішення організація ухвалила на своєму сотому ювілейному засіданні. Головувала на ньому Україна. Після виключення Росії до комісії входитимуть:

  • Австрія;
  • Болгарія;
  • Угорщина;
  • Німеччина;
  • Молдова;
  • Румунія;
  • Сербія;
  • Словаччина;
  • Хорватія;
  • Україна.

“Це рішення ґрунтується на постанові комісії, ухваленій 17 березня 2022 року, якою відхилено повноваження представника Росії в Дунайській комісії та всіх його заступників, усунуто російську делегацію від участі в усіх засіданнях і ухвалено рішення про звільнення громадян Росії з дипломатичної та адміністративно-технічних посад у Секретаріаті комісії. Я вдячний членам Дунайської комісії за цей сміливий і принциповий крок”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Telegram.

Рішення про виключення Росії з міжнародної Дунайської комісії — це відповідь на порушення нею принципів вільного і безпечного судноплавства на Дунаї. У ніч на 14 грудня один із безпілотників, якими Російська Федерація атакувала Україну, впав на території Румунії, недалеко від міста Грінду.

“Ще один російський безпілотник розбився на території Румунії, в безлюдній місцевості, після нічної атаки на портову інфраструктуру України на Дунаї. До Міністерства закордонних справ викликали посла Росії, щоб висловити протест проти цих триваючих дій, які кричуще суперечать міжнародному праву”, — написав посол Румунії в НАТО Ден Некуалеско в соцмережі Х.

Такі дипломатичні поразки для Москви не в новинку. Тільки за останній місяць Міжнародний суд ООН, виконавчі ради Міжнародної морської організації та ЮНЕСКО, Організація із заборони хімічної зброї відмовилися мати справу з країною-агресором. В умовах міжнародної ізоляції Росія знайшла союзників серед інших держав-ізгоїв. Усі вони десятки років перебувають під санкціями.

“З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, РФ приєдналася до так званої “осі зла”, до якої Тегеран (Іран) належить набагато раніше, починаючи з початку 80-х років. Теж саме стосується такого режиму, як Північна Корея, ядерну зброю яка виробляє і запускає ракети. Їх усіх об’єднує те, що народ страждає, живе вельми бідно, бідніше за їхніх сусідів”, — пояснив професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі.

Таким чином, від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Київ домігся виключення або призупинення участі Росії в багатьох авторитетних міжнародних організаціях або їхніх керівних структурах. Для Москви це означає втрату впливу на міжнародній арені.

Читайте також: Болгарія схвалила пакет військової допомоги Україні — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір