4,5 млн стукачів у РФ: чому росіяни доносять один на одного, розповів колишній співробітник КДБ

Сергій Жирнов. Фото: ledauphine.com

У Росії люди доносять один на одного не тому, що мають ідеологічні переконання, а просто хочуть підробити. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав колишній співробітник КДБ СРСР і Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов.

За його словами, в Росії — 4,5 млн стукачів.

“Масштаби великі, масштаби величезні. За кадровим складом Федеральної служби безпеки, тобто головного, скажімо так, міністерства, яке займається організацією цих доносів і всього стеження, це понад 200 тис. оперативних кадрових співробітників ФСБ. Якщо з них 150 тис. — це оперативники, які в полі, то в них у середньому по 30 агентів на зв’язку. 150 тис. помножити на 30 — виходить 4,5 млн 4,5 млн стукачів у Російській Федерації на 145 млн населення”, — розповів Жирнов.

Він звернув увагу, що в Росії звичайні люди стежать за сусідами, а влада влаштовує стеження за допомогою комп’ютерних програм.

“Уся ця автоматизація дає змогу не людей залучити, а залучити комп’ютери, які за ключовими словами, наприклад, бомба, гвинтівка, автомат, теракт усе відстежують. Усі такі розмови беруться автоматично одразу на запис, а потім до них підключаються, аналізують”, — пояснив ексспівробітник КДБ.

Жирнов зазначив, що росіяни донос вважають своєю роботою та отримують за них гроші.

“Тобто вони вважають, що це якась корисна для суспільства робота. Насамперед для них головна мотивація — винятково матеріальне становище”, — пояснив він.

Крім того, на його думку, таким чином багато росіян намагаються самореалізуватися.

Читайте також: Доносительство в Росії процвітає: добірка найрезонансніших випадків (ВІДЕО)

Нагадаємо, Роскомнадзор заявив, що у 2022 році він отримав 284 тисячі повідомлень від громадян, більшість з яких “стосувалися незаконної інформації, розміщеної в інтернеті, зокрема фейків про спецоперацію в Україні”.

Прямий ефір