Майбутня безпекова угода України та США: що може увійти в документ, розповів Левусь

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

У безпековій угоді між Україною та США будуть чітко прописані принципові пункти щодо співробітництва та підтримки в цій сфері. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

На цей час Україна провела четвертий раунд переговорів зі США щодо підписання двосторонньої угоди про безпеку. Учасники визначилися і з датою наступного раунду.

Левусь вважає, що ця угода може дещо відрізнятися від тих 9 документів, які раніше були підписані Україною з іншими країнами.

“Президент України Володимир Зеленський у квітні говорив про те, що ця угода буде найбільш потужною, найбільш такою прописаною. І тому тут, можливо, дійсно, є якісь відмінності”, — сказав політолог-міжнародник.

Він нагадав, що першою підписала таку угоду з Україною Велика Британія, яка дала старт усьому процесу і послужила зразком.

“І справді це дуже сильна угода й прописана, і, як на мене, цікава тим, що визначає те, що має відбутися в майбутньому. Там один із пунктів передбачає, що Україна має досягти такої міри сили, щоб у майбутньому надавати допомогу Великій Британії, якщо це необхідно… Напевно, все-таки тут питання про гарантії залишається відкритим. Переговори, ми бачимо, що тривають досить довго, й формулювання виписуються. І в принципі, ми вже побачили за тими угодами, які є, що у них є певні спеціалізації у кожного. І там є загальні моменти, які задані були саме договором із Великою Британією. Але, ймовірно, має сенс говорити про те, що цей договір буде якось теж відрізнятися. Якщо робляться такі анонси”, — сказав Левусь. 

За його словами, усі підписані Україною безпекові угоди ґрунтуються на двосторонніх відносинах із низкою країн.

“Ймовірно, тут теж може йтися про співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу, про співпрацю у сфері гарантування безпеки в кібернетиці та інших речах. Я думаю, що досить чітко буде прописано й питання економічної підтримки. Ну, це те, про що точно можна говорити. І думається, що питання надання допомоги у військовій сфері, тут навряд чи, звісно, йтиметься про безпосередньо військову підтримку, але, припустімо, надання боєприпасів, техніки, воно теж буде більш конкретизовано й виведено на інший рівень”, — вважає політолог-міжнародник.

Читайте також: Після того, як США підпишуть з Україною угоду про гарантії безпеки, кількість країн-підписантів збільшиться — думка

Нагадаємо, Україна готує сім двосторонніх угод із партнерами у сфері безпеки.

Прямий ефір