Зволікання в разі російської агресії неприйнятне: про навчання Steadfast Defender висловився експерт

Навчання НАТО. Фото: nato.int

За два роки повномасштабної війни проти України Росія накопичила досвід у веденні великомасштабних бойових дій, і будь-яка затримка з логістикою може значно погіршити ситуацію. Масштабні навчання країн-членів НАТО Steadfast Defender 2024 спрямовані на відпрацювання швидкої відповіді на можливу агресію з російського боку. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Ступінь небезпеки зріс і тому (країни-члени НАТО, ред.) перебудовують багато чого у своїй безпеці: виділяють гроші, відроджують військове виробництво, переглядають питання юридичні під час проведення найбільших навчань після Холодної війни. Такі питання, як швидке просування озброєння, техніки, своїх сил, наприклад, із західної частини Європи, у Східну, необхідно подолати”, сказав він.

За його словами, держави-члени НАТО мають бути обізнані про час, необхідний для переміщення військової допомоги з Франції, Іспанії чи Португалії до країн Балтії або Польщі.

“Безумовно, ми бачимо, що росіяни використовують усі ці затримки, зволікання і нерішучі дії. Під час війни стратегічним ресурсом і критерієм залишається час, і росіяни набули певного досвіду за два роки війни. Тому вони можуть і використовують його повною мірою в цій війні. Вони навчилися і будуть застосовувати все це і у війні з європейськими державами за необхідності”, акцентував Романенко.

Як він зазначив, у цьому контексті найкращим рішенням для країн-членів НАТО була б участь у війні проти Росії на території України.

“Тому мають місце заяви того ж Макрона (президент Франції, ред.), про війська в Україні, хоча його і намагаються стримувати колеги, в тому числі по Веймарському союзу. Про це говорили німці, насамперед Шольц (канцлер Німеччини, ред.), ну і поляки. Хоча загалом поляки підтримують у стратегічних військових питаннях Україну і багато чого ініціюють, насамперед, тому що вони найближче до такого роду дій з боку держави-агресора”, резюмував Ігор Романенко.

Читайте також: Зустріч у форматі “Веймарського трикутника”: про що домовилися лідери (ВІДЕО)

Раніше військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак заявив, що масштабні навчання НАТО Steadfast Defender, у яких беруть участь понад 20 тис. солдатів із 13 країн, допомагають відточувати технічні моменти і підвищують ефективність комунікації між військовими. Таким чином Альянс готується до захисту від можливої агресії Росії. Слабкість породжує насильство, а Європа не хоче бути слабкою.

Прямий ефір