Цілий набір прохань та запитань: із чим Путін поїде до Сі, розповіла експертка з питань Східної Азії

Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: ap.org

Російський диктатор Володимир Путін поїде до Китаю з цілим набором прохань та запитань. Таку думку сьогодні, 9 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що лідеру Китаю Сі Цзіньпіну необов’язково було бути присутнім на “інавгурації” Путіна.

“Він не збирався, тому що Путін готується найближчим часом відвідати Китай. Це, з одного боку, і візит дипломатичний, він віддзеркалює те, що Сі Цзіньпін теж після свого переобрання поїхав насамперед до Росії. Тобто тепер Путін у відповідь віддає таку шану, що він теж в першу країну їде до Китаю, тому що вона стратегічно важлива для нього”, — сказала експертка.

За словами Плаксієнко-Бутирської, Росія залишається стратегічним партнером і для Китаю в його протистоянні зі Сполученими Штатами Америки, в його глобальних амбіціях. Пекін демонструє і внутрішній, і зовнішній аудиторії, що попри тиск США, попри тиск європейців щодо взаємодії з Росією, Китай вестиме свою зовнішню політику, продовжуватиме ці двосторонні стосунки, та ніхто на них не впливатиме.

Плаксієнко-Бутирська нагадала, що Сі не погоджується зі звинуваченнями, що Китай надає товари подвійного призначення країні-агресору. На її думку, навіть якщо Китай боятиметься санкцій і вживатиме якихось заходів, то при цьому зовні Пекін демонструватиме, що він самостійний гравець та вестиме свою гру.

“Що ж стосується Путіна, то, звісно, у нього дуже багато прохань та запитань до Китаю в нинішній ситуації. Тому що Росія перебуває в ізоляції, на відміну від Китаю, який може вести діалоги, свою політику з різними країнами, навіть із тими, з ким він конкурує. І в Росії виникли питання, яким чином вести торгівлю, тому що Китай у будь-якому разі боїться санкцій й дуже активно зараз китайські банки перевіряють торгівлю, вони дуже обережно взаємодіють із Росією. І очевидно, що Путін буде говорити про те, яким чином знайти можливості, щоб обходити тиск США, тобто про свої фінансові платформи, про економіку. Можливо, порушуватиметься ще й питання про “Силу Сибіру”, яку Путін усе ніяк не може запропонувати, а Китай не приймає. Тобто у них багато буде питань для розмов. Ну, і, звісно, російська агресія проти України, бо РФ дуже активно стежить, чи не поїде випадково Китай на Глобальний саміт. Тому що Росії не хотілося б, щоб Китай брав участь у тому, що вона не приймає”, — сказала експертка.

Вона зазначила, що поки незрозуміло, чи візьме Китай участь у Глобальному саміті миру в червні, але над цим питанням дуже активно працюють різні країни.

“Тобто поки що ми не отримали позитивної відповіді. Але подивимося, чия дипломатія виграє — Путіна чи західна”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Китай уникатиме перетину символічних “червоних ліній” у підтримці Росії — думка

Раніше кандидат економічних наук, експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов заявив, що у взаємовідносинах Китаю і Росії збігаються ідеї щодо того, яким має бути світопорядок, але на даному етапі вони вичерпали весь потенціал розвитку. 

Прямий ефір