Захід націлений на стратегічну підтримку України, — експерт про головний меседж зустрічі G7

Прапори країн G7. Фото: redeptphotos.com

Зустріч у Німеччині на рівні “Великої сімки” (G7), як і попередні саміти останнім часом, показують націленість Заходу на стратегічну співпрацю з Україною. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

“Це показник стратегічності позиція “Групи семи”. Чим він для нас важливий — якщо в багатьох попередніх ітераціях самітах, форумах і зустрічах говорили скоріше про реактивну підтримку, тобто — ось, Росія почала новий наступ, ми надаємо Україні якісь кошти. Впала українська економіка — ми надаємо їм тимчасову підтримку. То останні кілька зустрічей, наприклад, остання зустріч у Рамштайні, — це конкретні зустрічі “Групи семи”, вони показують націл на стратегічну підтримку, на стратегічну співпрацю з Україною”, — сказав він.

За словами експерта, якщо раніше це була просто демонстрація політичної позиції, то зараз про підтримку України говорять мовою бізнесу: що потрібно енергетиці, населенню, армії.

“Нагадаю, під час останнього “Рамштайну”, окрім загальних політичних заяв, які всі хороші та як усе треба разом робити, відбулася зустріч голів основних підприємств європейських і загалом міжнародних ВПК, які чітко подивилися, що для України вони можуть поставити, в які терміни та як їм потрібно прописати для цього бізнес-план. Зараз ми бачимо, що про підтримку України говорять уже теж абсолютно бізнесовою мовою — що потрібно українській економіці, що потрібно українській енергетиці, що потрібно українському населенню, що потрібно українській армії. Ми переходимо від простої політичної позиції, що Україна — добре, Росія — погано, до конкретних і дуже правильних кроків про те, а що нам зробити для того, щоб Україна перемогла, щоб українці нормально пережили зиму. І, як на мене, це головний меседж цієї зустрічі й він для нас дуже важливий, дуже правильний”, — резюмував Олександр Краєв.

Читайте також: Новий “план Маршалла для України” запропонували країни Заходу — в чому його суть (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, керівництво Німеччини змінює свою стратегію взаємин із Російською Федерацією, а ці країни більше не є партнерами. Таку заяву після свого візиту в Україну зробив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Поїздка німецького лідера до Києва стала першою після повномасштабного вторгнення Росії до України.

Прямий ефір