Головне завдання — не дати росіянам окопатися: бої на Харківському напрямку та цілі РФ прокоментував військовий аналітик

Наслідки удару по Харкову. Скріншот: uatv.ua

Те, що зараз відбувається на лінії фронту в Харківській області, — проміжний варіант між двома крайніми: масованим проривом ворога та повною зупинкою його наступальних дій. Зараз у росіян “немає великого імпульсу з проривом”, водночас немає повної зупинки просування окупантів. Таку оцінку дав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак в ефірі FREEДОМ.

“Це поки що перетворюється на якесь болото, трясовину. Десь вони дійшли, десь уперлися, йдуть бої, йде викурювання російських військовослужбовців із будинків на околиці, посадок… Ідуть позиційні бої. Головне завдання української сторони — не дати Російській Федерації окопатися на цій території. Існує великий ризик, що спробують під час цих наступальних дій. Частина військовослужбовців обкопуватиметься, і тоді викурювати, вибивати їх набагато важче”, — пояснює військовий аналітик.

Коментуючи слова Путіна про те, що РФ зараз не має планів захопити Харків, Ступак зазначив, що спроба підійти до Харкова, безумовно, мала місце. За його оцінкою, завдання взяти місто тими силами, які є у російської армії, не було, але знищити його — було й залишається.

“Я думаю, що одне з потенційних завдань було підійти на відстань 10, 15, 20 км від міста, розгорнути свою артилерію та артилерійськими снарядами, яких у РФ дуже багато — за останніми оцінками, 3 млн снарядів можуть виробляти [на рік], — методично обстрілювати місто: північні околиці, західні, східні — куди прилетить. І поступово підходити, підкочуватись ближче… Завдання — знищити місто. Завдання — щоб мешканці звідти поїхали. І потім таким чином захопити просто пустир, місячну поверхню. Таке завдання — найімовірніше, одне з — було і є у Російської Федерації”, — припускає військовий аналітик.

Він також не виключив спроби росіян прорватися на територію Сумської області, щоб “пройти стільки, скільки зможуть”.

“Це все вкладається у велику конструкцію, яку знову й знову диктатор Путін озвучує, що не проти мирних переговорів, але з урахуванням реалій на землі. Завдання стоїть — захопити хоч щось у перспективі потенційних майбутніх мирних переговорів і залишити це за собою. Це не дає тобі нічого. Там немає покладів ані золота, ані дорогоцінного каміння, ані нафти — взагалі нічого, але ми захопимо. А з якою метою? Просто тому, що ми можемо. Така дурна, на жаль, є логіка”, — прокоментував Іван Ступак.

Читайте також: Заяви Путіна про Харків — спроба зберегти обличчя: ситуацію розібрав аналітик

Як повідомлялося раніше, під час наступу росармії на півночі Харківської області, який розпочався 10 травня, окупантам вдалося просунутися на 10 км від російського кордону — до першої лінії української оборони.

Прямий ефір