Якби Путін був у своєму “палаці”, йому довелося б скористатися правилом двох стін, — Ступак про атаку безпілотників на півдні РФ

Палац Путіна біля Геленджику. Фото: ukrinform.ua

Траєкторія польоту безпілотників під час масованої атаки на об’єкти в Краснодарському краї Росії пролягала поблизу резиденції російського диктатора на березі Чорного моря біля Геленджика, яку називають “палацом Путіна”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Він зазначив, що атака справді була масованою. Опубліковані місцевими жителями відеокадри свідчать, що на Новоросійськ, наприклад, безпілотники йшли з проміжком у 10 секунд. Летіли дуже швидко та дуже низько. А збивати їх намагалися зі стрілецької зброї.

“Швидше за все, щонайменше половина долетіла. І в Новоросійський порт — поки що не бачили конкретних пошкоджень, але там вибухи є, не знаємо, куди саме прилетіло, не брехатимемо. Переходимо до Туапсе. Туапсе — це єдиний нафтопереробний комплекс на Чорному морі у РФ, який входить до топ-12 найбільших нафтопереробних підприємств РФ. Він постачав паливо до Китаю, Сінгапуру, Малайзії та ще ряду країн. Нині, як ми бачимо, він не працює. Він у січні 2024 року був пошкоджений. На початку травня начебто знову запустився, тепер знову туди прилетіло”, — коментує гість ефіру.

Але набагато цікавішим він називає інший об’єкт, поблизу якого летіли безпілотники.

“На цьому відтинку від Новоросійська до Туапсе розташований дуже цікавий об’єкт. Це в районі Геленджика, 18 кілометрів від Геленджика, рівно посередині розташований “палац” диктатора Путіна, про якого російські розслідувачі, здається, знімали фільм. Уявіть собі, що ці безпілотники пролітали в безпосередній близькості від цього “палацу Путіна” — від місця, яке, за ідеєю, захищене всіма мислимими та немислимими засобами протиповітряної оборони. І я припускаю, що якби “палац” був би закінчений, там проживав диктатор, і якби він не перебував у відрядженні, то йому, напевно, довелося б почути ці безпілотники, як вони летять, і скористатися правилом двох стін”, — сказав Іван Ступак.

Читайте також: Туапсе, Новоросійськ, Севастополь: дрони атакували російські військово-логістичні об’єкти (ФОТО)

Нагадаємо, вибухи лунали в Краснодарському краї Росії — Новоросійську та Туапсе — вночі 17 травня. Очевидці опублікували у мережі відео, на якому видно роботу російської протиповітряної оборони та вибухи на території порту та нафтопідприємств.

Прямий ефір