Європа — це добровільне єднання націй, спільнот і мільйонів різних людей, — Зеленський під час конференції “20 років Чехії в ЄС: візія розширеної Європи”

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 30 квітня, звернувся і привітав з 20 роками членства Чехії у Європейському Союзі. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

“Це було досягненням справді історичної справедливості, що після всіх випробувань і трагедій минулого століття Чехія стала повноправною частиною нової Європи. Європи, об’єднаної не лише географічно чи просто політикою, а справді способом життя. Життя, у якому мають значення всі люди, а не лише одна людина, яка у своїх руках має всю владу. Наша Європа — це добровільне єднання націй, спільнот і мільйонів дуже різних людей. Це не змова кількох найсильніших за спинами у народів. Європа — це не щось таке, що можна нав’язати пропагандою або втримати завдяки насильству. Саме це відмовляються зрозуміти в Москві, і саме це встановлює східну межу Європи”, — сказав президент.

Він зауважив, що Європа, у якій честь бути для кожної нації, — це справді мрія. Мрія, яка об’єднує. 20 років тому ця мрія стала реальністю для Чехії.

“Я впевнений, уже скоро стане реальністю для України. І для Балканських держав. І для Молдови. І для Сакартвело (інша назва Грузії — ред.). Настане день, коли й Білорусь зможе обрати Європу. І все це — не просто про розширення Євросоюзу, а про те, як Європі зберегти себе”, — сказав Зеленський.

Європа може бути міцною та справді мирною лише тоді, коли ніхто з європейців не залишається за бортом Європи. Коли про кожен народ пам’ятають і за долю кожного народу кожен готовий битися, щоб не віддати його злу, запевнив глава держави.

“Ми точно знаємо з історії нашого континенту, що у Європі не буває безпечних розколів, і навіть найменші з них можуть перерости у смертельні небезпеки. У Європі не буває військових небезпек, які завдають болю тільки комусь одному й не зачіпають інших. Європа приречена бути простором співпраці, щоб залишатися простором життя. Саме це ми повинні підтримувати, саме це ми повинні захищати”, — додав Зеленський.

Він подякував Чехії та президенту Петру Павелу особисто за кожне із зусиль, яке допомагає зараз Європі під українським прапором долати російські штурми. Також президент подякував Німеччині, президенту Франку-Вальтеру Штайнмаєру, канцлеру Олафу Шольцу, всім у політичному класі та в суспільстві Німеччини, хто допомагає Європі руками українських воїнів долати російський терор.

“Я дякую кожному й кожній, хто присвятив свою політичну кар’єру тому, щоб кар’єра всієї нашої Європи була успішною — щоб люди вигравали. Люди. Не тирани й насильство. Життя. Не біль і не руїни. Не хтось один ціною безпеки інших. Перефразовуючи [колишнього президента Чехії Вацлава] Гавела, Європа була б щасливою, якби кожна країна могла брати участь у всьому цьому як повноправний партнер”, — сказав президент України.

Зеленський висловив впевненість у Європі, у тому, що скоро відбудеться така ж конференція, але присвячена 20 рокам України у європейській спільноті — 20 рокам українського повноправного членства в ЄС.

“І вже в червні можемо почати цей шлях, фактично розпочавши переговори про вступ України до ЄС. Дякую всім, хто допомагає!” — резюмував глава Української держави.

Читайте також: Перспективи посилення української ППО: про що говорили Зеленський та Столтенберг

Прямий ефір