ЄС готує нові обмеження на імпорт російського газу: детально про проєкт 14-го пакету санкцій (ВІДЕО)

ЄС і РФ. Ілюстрація: gettyimages.com

Єврокомісія направила до країн Європейського Союзу проєкт пропозиції 14-го пакету санкцій щодо Росії. Йдеться про обмеження на імпорт газу, хоча повне ембарго на постачання палива в Європу поки що не планується. Також хочуть заборонити російське фінансування європейських політичних партій, неурядових організацій та ЗМІ, інформує FREEДОМ.

У грудні 2024 року закінчується термін контракту між Україною і Росією щодо транзиту газу.

Єврокомісарка Кадрі Сімсон під час візиту до Києва заявила, що Європа готується до припинення поставок газу з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Ми подумали про те, як ЄС може вижити без російського газу. Це буде дорого нам коштувати, але ми до цього готові. Ми знали, що Росія не є надійним постачальником, і всі наші оцінки ризиків були розроблені таким чином, що в один момент Європа може залишитися без поставок російського газу”, — наголосила комісарка Євросоюзу з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Комісія також збирається накласти санкції на так званий тіньовий флот Росії, який продовжує перевозити російську нафту попри обмеження ЄС. Суднам заборонять заходити в європейські порти. А тим, які хоча б на чверть належать росіянам, не дозволять працювати в ЄС. На імпорт алюмінію в проєкті заборони немає, але на імпорт гелію — є.

“Обговорювані заходи включають заборону на імпорт російського гелію, посилення експортних обмежень на марганцеву руду та інші рідкісноземельні компоненти, а також заборону на доступ до порту приблизно 11 морських суден, підозрюваних у сприянні воєнним діям Росії”, — з публікації видання Bloomberg.

Як повідомляє “Польське радіо”, у пакеті йдеться про заборону перевалки російського СПГ у європейських портах, звідки він потім відправляється по всьому світу. Лідерами тут є Бельгія та її порт “Зебрюгге”. Введення таких санкцій завдасть додаткового удару по російському ланцюжку поставок СПГ (скрапленого природного газу) і майбутнім доходам таких проєктів як “Арктик СПГ-2”, СПГ-термінал “Усть-Луга” і завод у Мурманську.

“Уже можна побачити, як скорочуються можливості Росії щодо закупівлі та замовлення газовозів. Південнокорейські компанії вже відмовилися від поставок, а хто ще виробляє такі судна? Кілька компаній у світі. І ті проєкти, які відкривалися в Росії, наприклад, “Арктик СПГ-2″, їх час закривати”, — зазначив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

Що стосується нових газових проєктів, які нині Росія реалізує за сприяння Китаю, то вони не допоможуть зміцнитися на газовому ринку, а навпаки, вводять Росію в залежність від КНР.

“У Росії не усвідомлюють ту залежність від КНР, в яку рік за роком потрапляє країна. І не виключено, що потрібно буде розплачуватися за ці дешеві кредити на будівництво непрацюючих проєктів, непрацюючих технологічних ліній. Я думаю, потрібно буде розплачуватися землею”, — наголосив Геннадій Рябцев.

Також ЄС готує відключення Москви від російського аналога SWIFT, який належить Центробанку Росії. Про це повідомляє Bloomberg. Крім того, плануються додаткові санкції проти транспортних компаній, які перебувають у власності російських структур на понад 25%.

Під торговельні обмеження потраплять і пів сотні компаній за межами ЄС. Вони допомагають Росії уникнути санкцій і в обхід постачають західні товари. Раніше повідомлялося, що обмеження торкнуться компаній з Китаю, Гонконгу, Туреччини та Киргизстану.

Також у ЄС буде заборонено фінансування Росією політичних партій і фондів та неурядових організацій і дослідницьких центрів.

Читайте також: Бути зараз з Україною — це бути з Європою і за мирну Європу, — Зеленський на другому Міжнародному саміті міст і регіонів (ВІДЕО)

Прямий ефір