“Рамштайн-22” — ще одна спроба союзників довести свою готовність допомагати Києву, — Рейтерович

Система ППО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

За підсумками засідання “Рамштайн”, яке заплановане на сьогодні, 20 травня, Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони (ППО). Це якраз і продемонструє готовність союзників надавати нову допомогу Києву. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Рейтерович.

За його словами, наразі Україна дуже сильно потребує нових систем ППО і ракет до них.

“Наразі Харків щодня перебуває під масованими обстрілами з боку російських окупантів. І що найприкріше — його нічим захистити, не вистачає сучасних систем ППО, таких як “Петріот” (Patriot). Я думаю, якби Харків отримав пару таких систем, росіяни перестали б обстрілювати місто так інтенсивно”, — зазначив політолог.

Він зазначив, що ще до оголошення дати проведення “Рамштайну” Сполучені Штати повідомляли про те, що розпочали пошук щонайменше однієї системи ППО Patriot для передачі Україні.

“Я думаю, що саме нову систему ППО “Петріот” за підсумками “Рамштайна” ми можемо отримати від США. І це не рахуючи тих ППО, які передають інші держави. Також можна припустити, що спільно з системами Україні будуть надані союзниками ракети до них”, — прогнозує експерт.

За його словами, сьогоднішній “Рамштайн” має показати, наскільки союзники єдині та готові до надання допомоги Києву.

“Цей “Рамштайн” має продемонструвати, наскільки союзники готові злагоджено працювати для допомоги Києву — наскільки далеко зайшли пошуки ППО, чи змогли знайти нові системи, які країни готові їх виділити та протягом якого часу їх безпосередньо поставлять в Україну. І тут потрібно зазначити, що мова має йти про дуже короткий період, тому що потреба України в ППО дуже актуальна. І ситуація з Харковом показує, як у відомому прислів’ї — “дорога ложка до обіду”. Ось так і тут, треба постачати тут і зараз різні системи ППО для того, щоб максимально прикрити Харків. І я думаю, що союзники дійсно нам із цим допоможуть”, — резюмував Ігор Рейтерович.

Читайте також: “Рамштайн” перейде під контроль НАТО: еволюцію формату допомоги Україні проаналізував Жовтенко

Прямий ефір