Українські фермери готуються до посівної за умов війни: як триває підготовка на Харківщині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Залишившись без дому та бізнесу, фермер із невеликого, знищеного росіянами села Довгеньке на Харківщині, намагається відновити своє господарство. Незважаючи на ризики, фермер самостійно розміновує поля та готується до посівної, інформує FREEДОМ.

Весна — це сезон підготовки до посіву врожаю. Навіть там, де відбуваються активні бойові дії, фермери готуються до нового сезону. Але не всі поля розчищені від вибухонебезпечних предметів і на багатьох із них ще можна зустріти знищену російську техніку.

Російський танк підірвався на протитанковій міні понад півтора роки тому, коли на кордоні Харківської та Донецької областей точилися активні бої. Просто прибрати його з поля неможливо, під ним ще є вибухівка.

Ігор — мешканець села Довгеньке. Цей населений пункт навесні та влітку 2022 року був полем бою. Він десятки разів переходив з-під контролю військ РФ під контроль української армії та навпаки. Російська бойова авіація у селі стерла з землі всю інфраструктуру. Будинок Ігоря, як і його фермерське господарство, не стали винятком. У дворі вцілів лише будиночок, який чоловік до війни обладнав для п’ятирічної доньки.

Як росіяни розбили сімейний будинок, Ігор не бачив, бо у перші дні наступу евакуював свою родину із трьома дітьми. А от його батько останнім із місцевих жителів вибирався з цього пекла. Наразі пенсіонер допомагає синові відновити його фермерське господарство. Серед деталей сільгосптехніки, що згоріли, шукає те, що вціліло.

Повернувшись додому після звільнення села українською армією, Ігор ще кілька днів приходив до тями, не знав, за що братися. Усі поля у селі заміновані. Вирішив діяти самостійно.

Тільки на своєму невеликому полі фермер зібрав та знешкодив півтора десятки протитанкових мін. Каже, незважаючи на ризики, і надалі очищатиме гектар за гектаром.

“Зараз настає сезон — посівна. Потрібно розмінувати ділянку землі та сіяти. Навіть якщо не встигну, я розмінію та посію восени”, — каже фермер.

До початку повномасштабної війни на десятках гектарів фермер вирощував овочі. Каже, його продукція була популярна і в сусідній Донецькій області. Свій бізнес планує відновити за кілька років, головне, зазначає, щоб фронт сюди не повернувся. На пережите та втрату всього майна чоловік не скаржиться. Каже, найстрашніше — що не повернути спалені спогади про мирне життя.

На території свого зруйнованого фермерського господарства Ігор самостійно поновив будинок. Як будматеріали стали в нагоді ящики від боєприпасів, якими усіяно все село. Люди сюди так і не повернулися. Із 700 осіб, які мешкали тут до війни, лише два десятки намагаються повернутися до колишнього життя.

Читайте також: В Україні спостерігається скорочення посівів озимих культур — подробиці від Мартишева

Прямий ефір