Армія РФ створює угруповання військ у Курській області — ймовірні цілі ворога назвав експерт 

Російські військовослужбовці. Фото: gettyimages.com

Росія створює угруповання військ у Курській області для потенційного наступу з півночі на Харківську область. Цих сил і засобів недостатньо для проведення масштабної наступальної операції. Однак повністю виключати таку можливість не можна. Таку думку озвучив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 травня.

“На даний момент на прикордонних з Україною територіях РФ зосереджено близько 30 тис. особового складу армії окупантів. Цієї кількості недостатньо для проведення широкомасштабної наступальної операції. Але повністю виключати можливість наступу в Харківській області не можна”, — зазначив Снєгирьов. 

Станом на 9 травня, за даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України та західних розвідспільнот, на території Російської Федерації не зафіксовано формування так званого контингенту вторгнення, доповнив спікер.

“Три основні показники підготовки вторгнення: передислокація особового складу, БК, друге — передислокація важкої бронетехніки, третє — розгортання польових госпіталів. Трьох складових наразі не фіксується. Відповідно, найімовірніше, йдеться про збільшення угруповання з метою розтягнути зусилля Збройних сил України на прикриття можливих ділянок російського прориву”, — вважає експерт.

За його словами, росіяни використовують тактику так званих “тисячі порізів” — спроби одночасних ударів за кількома напрямками. 

“Але головна їхня мета — відтягнути оперативні резерви Збройних сил України з Донецького напрямку, зокрема з Часового Яру та Покровського напрямку”, — наголосив спікер. 

Читайте також: РФ планує використати наступ на Харків і Суми як відволікальний маневр — подробиці від експерта

Прямий ефір