Україна за підсумками Вільнюського саміту НАТО фактично отримала “статус основного союзника” — думка Піонтковського

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Підсумки Вільнюського саміту НАТО для України виявилися загалом позитивними: фактично країна отримала такий самий статус союзника, який було надано Ізраїлю, Південній Кореї та Японії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, журналіст (Вашингтон, США) Андрій Піонтковський.

Він переконаний, що російські пропагандисти вже прийшли до усвідомлення, що РФ програла війну проти України. Політолог наголосив, що президент РФ Володимир Путін за фактом починав війну з оголошення ультиматуму країнам НАТО.

“Він починав з ультиматуму країнам НАТО — збирайте манатки, забирайтеся геть. Він починав цю війну як спробу взяти реванш над Заходом за поразку Радянського Союзу в холодній війні. І це був перший його замах на світову війну. Він провалився під Києвом, під Сумами й Черніговом, де він зазнав поразки. Якби згідно зі своїми планами й прогнозами американської розвідки він за 7 днів узяв Київ, він негайно б став на кордоні Балтії та Польщі і, розмахуючи своєю ядерною бомбою, повторив би ці вимоги, забирайтеся геть звідси. І я думаю, що Захід у тому стані, в якому він був рік тому, він би піддався цьому ядерному шантажу. Україна вже виграла цю світову війну за Захід, вона його врятувала від цієї загрози”, — переконаний Піонтковський.

Він нагадав, що генсек НАТО Єнс Столтенберг чесно говорив про те, що Україна не може бути прийнята до Альянсу до перемоги над Росією у зв’язку зі статтею 5 Північноатлантичного договору. Послати свої війська на територію України для протистояння армії РФ країни-члени НАТО не готові.

“Але навіщо ж вигадувати образливу ще додаткову причину, що якимось високим критеріям має відповідати українська армія, українське суспільство?! Яким критеріям, якщо Україна — це єдина країна, яка виконала місію, для якої НАТО було 70 років тому створено — захистити Захід від агресії”, — наголосив Піонтковський.

Однак, загалом він вважає літній саміт НАТО позитивним для України.

“На другий день вдалося відчути. Ось ця дуже сильна заява “Великої сімки” — фактично це надання Україні аналогічно такого ж статусу союзника, як Сполучені Штати надали Ізраїлю, Південній Кореї та Японії. Це дуже важливо”, — сказав Піонтковський.

Читайте також: Війна Росії проти України згуртувала НАТО: підсумки саміту у Вільнюсі виявилися перспективними для Києва (ВІДЕО)

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) відбувся саміт НАТО, на якому було засновано Раду Україна — НАТО. У першому засіданні Ради взяв участь президент України Володимир Зеленський. 11 липня главами держав і урядів країн НАТО було затверджено Вільнюське комюніке, в якому закріплено, що Україна буде членом Альянсу, і вступ відбуватиметься без Плану дій щодо членства в НАТО, а за прискореною процедурою.

Також у межах саміту країни “Великої сімки” (G7) узгодили спільну декларацію щодо довгострокової безпеки та економічної підтримки України.

Прямий ефір