Україні не вистачає систем ППО для протидії Росії в Харківській області, — Мусієнко

Александр Мусиенко. Фото: znaj.ua

Україні необхідно негайно зміцнити свою протиповітряну оборону (ППО) на передових позиціях у Харківській області. Це стратегічна необхідність для успішного стримування наступу російських військ. Про це сьогодні, 17 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“У зв’язку з наступом з боку Росії в Харківській області — необхідно робити висновки. Я їх зробив, як тільки побачив наступ, і проблема не у фортифікаціях. Проблема в тому, що країна-агресор, на жаль, має перевагу в повітрі”, — сказав він.

Експерт зазначив, що наразі основною проблемою для України є недостатня наявність систем протиповітряної оборони.

“ППО необхідно зміцнити, тоді можна говорити та про ефективність лінії оборони, оскільки саме те, що Росія закидає КАБами (керованими авіаційними бомбами, — ред.) не лише українські міста та цивільні об’єкти, а й лінії оборони, це й не дає змоги добудовувати їх, особливо на передньому краї, облаштовувати та укріпляти так, як необхідно”, — наголосив Мусієнко.

За його словами, саме відсутність захисту передових позицій від повітряних атак створює загрозу як для військовослужбовців української армії, так і для оборонних ліній.

“Тому настільки сильно президент України й порушує це питання, і ми розуміємо, що нам необхідні “Петріоти” (Patriot) та інші системи ППО для того, щоб обмежити або взагалі усунути будь-яку перевагу Росії в небі на підходах до Харківської області”, — резюмував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Харків і область під постійними обстрілами та ракетними атаками — наслідки (ВІДЕО)

Раніше Олександр Мусієнко зазначив, що російські війська в районі Вовчанська Харківської області зіткнулися з першою лінією оборони України і поки не можуть просунутися далі через злагоджені та ефективні дії українських Сил оборони.

Прямий ефір