Те, що ПДЧ не стоїть на порядку денному, сильно наближає Україну до НАТО, — політтехнолог

Саміт НАТО у Вільнюсі. Фото: nato.int

Україну потрібно приймати до НАТО без будь-яких відмовок, а державі самій необхідно розвивати свій ВПК. Таку думку сьогодні, 11 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівний партнер Національної антикризової групи, політтехнолог Тарас Загородній.

“Добре, що ПДЧ уже не стоїть на порядку денному, це сильно наближає Україну до НАТО. Якщо щось додаткове буде сказано, це буде плюс. Якщо нічого додатково сказано не буде, це не трагедія. Нам потрібно більше зброї. Сьогодні вже Франція підтвердила, що буде Україні надавати аналог Storm Shadow. Нас цікавить авіація і в короткостроковому періоді, насамперед зброя для звільнення всієї території. Тому що ми повинні всі розуміти, що до виходу на кордони 1991 року не йтиметься про вступ України до НАТО. Це чітко і ясно ми повинні собі усвідомити”, — сказав він.

За словами політтехнолога, Україну цікавлять не запевнення, а надання зброї.

Також Загородній зазначив, що президент України Володимир Зеленський дуже правильно робить, що їздить країнами НАТО і підписує меморандуми на підтримку вступу України до НАТО.

“Це фактично така американська технологія побудови альянсів. Зрештою може так виявитися, що ті ж самі США і Німеччина можуть опинитися в меншості в країнах НАТО, наприклад, у компанії з такою країною, як Угорщина. Тому це теж спосіб дипломатичного тиску для того, щоб теж схиляти Вашингтон до думки про неминучість прийняття України до НАТО після нашої перемоги. Щоб не було якихось там пересудів, знову намагалися, як сьогодні була заява Зеленського, розторгувати вступ-невступ України з Росією. Усе чітко і зрозуміло — є мирний план Зеленського, є чітке розуміння, що Україна має бути в НАТО. Приймайте і без будь-яких відмовок”, — пояснив політтехнолог.

Читайте також: Щоденник саміту НАТО: події, очікування та заяви напередодні — репортаж із Вільнюса (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 11 липня, у столиці Литви, за 150 км від кордону з Росією, зібралися лідери країн НАТО. Метою є подолання розбіжності щодо заявки України на членство. Союзники, серед іншого, обговорюють скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ) і не виключають альтернативні формати підтримки України.

Прямий ефір