Саміт НАТО об’єднав весь демократичний світ заради однієї мети — перемога України: деталі з Вільнюса від шефредактора FREEДОМ (ВІДЕО)

Олексій Мацука. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 11 липня, у столиці Литви, за 150 км від кордону з Росією, зібралися лідери країн НАТО. Мета — подолати розбіжності щодо заявки України на членство. Союзники, серед іншого, обговорюють скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ) і не виключають альтернативні формати підтримки України. Деталі — у матеріалі шефредактора каналу українського іномовлення FREEДОМ Олексія Мацуки з Вільнюса. 

“Союзники по НАТО мають погодитися скасувати вимогу ПДЧ для України, щоб країна стала учасницею Альянсу в майбутньому, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Вільнюсі”, — зазначив Мацука. 

За його словами, атмосферу заходу наповнює безліч запитань: чи приїде точно президент України Зеленський, чи вдасться Києву переконати всі країни-члени НАТО прийняти Україну до своїх лав, і коли Українська держава буде готова приєднатися до Альянсу?

“Україна пройшла довгий шлях відтоді, як 2008 року ми ухвалили рішення, що наступним кроком буде План дій щодо членства в НАТО. Україна набагато ближче до Альянсу, тому я думаю, настав час відобразити це і в рішеннях НАТО”, — сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Він упевнений, що на саміті вдасться ухвалити тверде і єдине рішення щодо України, щоб зберегти і посилити її підтримку. 

“Я також упевнений, що в питанні членства союзники підтвердять, що Україна приєднається до НАТО”, — заявив Столтенберг.

В інтерв’ю телеканалу CNN, що вийшло в ефір 9 липня, президент США Джо Байден розвіяв надії України на швидке приєднання до Північноатлантичного альянсу, заявивши, що це займе певний час.

“Якщо президент Байден і президент Зеленський перебувають в одному місті, вони зустрінуться для можливості скоординуватися для військової підтримки, нашої економічної підтримки, продовження роботи над демократичними реформами в Києві. Президент Байден завжди скористається цією можливістю, і він з нетерпінням чекає на повноцінну розмову з президентом Зеленським з усіх цих питань”, — зазначив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван не даремно говорить про те, що Байден скористається можливістю поговорити з Володимиром Зеленським, доповнив Мацука.

Графіки обох президентів, каже він, дуже насичені. Але саміт НАТО в Литві об’єднав увесь демократичний світ заради однієї мети — перемога України.

Читайте також: Україна отримає позитивний і сильний сигнал від НАТО — включення із Вільнюса (ВІДЕО)

Раніше представник президента України у Верховній Раді, член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що у НАТО немає скептиків щодо надання Україні гарантій безпеки до її вступу в Альянс.

Нагадаємо, у НАТО в терміновому порядку узгоджують декларацію про гарантії безпеки для України. США, Велика Британія, Франція і Німеччина вже кілька тижнів обговорюють це питання з Україною. Вони також звернулися до інших союзників по Північноатлантичному альянсу, Євросоюзу та G7. 

Прямий ефір