“Чим більше у нас танків Leopard — тим більше наступів ми можемо провести”: бійці ЗСУ розповіли про переваги німецької бронетехніки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Танк “Леопард” (Leopard) — бажана ціль для противника і довгоочікуване поповнення техніки для українців. Танк Leopard 2А5 — одна з бойових машин, яку країні надала в рамках військової допомоги Швеція, повідомляє FREEДОМ.

“Основне завдання цього танка — завдати якомога більшої шкоди”, — зазначив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Руслан.

Він один із тих, хто пройшов навчання управлінню цією машиною за кордоном.

“Найголовніша відмінність російських танків від танків цього типу в тому, що цей краще броньований. Також у російських танках екіпаж наражається на дуже велику небезпеку, тому що фактично сидить на бочці з порохом”, — розповів він.

“Тут практично все автоматичне. Система навігації запускається швидше, вежа танка обертається швидше, ніж у Т-72”, — додав військовослужбовець ЗСУ “Ахіллес”.

Більш маневрові, більш броньовані, більш далекобійні та більш влучні. Але головне — ця машина рятує життя військовим. 

“Цей танк рятує життя, бо його заряджає четвертий член екіпажу, який, по суті, виконує ту функцію, яку виконує конвеєрна стрічка в Т-72 і Т-64. У принципі, якщо удар по танку Т-72 або Т-64 припаде не в те місце, він просто полетить у космос”, — пояснив Руслан.

Leopard 2А5 поступово з’являються на українському фронті. Скільки їх і де конкретно вони залучені до оборонних операцій — інформація засекречена. Але те, що чим більше їх буде, тим масштабніше українські військові зможуть контратакувати — це факт.

“Їх потрібно мати у великій кількості, щоб використовувати в наступі. Тобто цей танк дуже ефективний. Але для того, щоб вести масштабний наступ, потрібно мати велику кількість танків. Звісно, чим більше в нас танків — тим більше таких наступів ми можемо провести”, — зазначив Руслан.

Танки Leopard 2А5 надані країні в рамках танкової коаліції. Передача цих зразків стала можлива після дозволу Німеччини експортувати німецьку техніку в Україну. І якраз цей крок німців підштовхнув низку інших країн приєднатися до міжнародної танкової коаліції.

Читайте також: Як працюють українські танкісти у напрямку Кремінної Луганської області — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір