США ввели понад 500 нових санкцій проти Росії: хто потрапив під обмеження (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

США ввели понад 500 нових санкцій щодо Росії, заявив президент Джо Байден. Обмеження націлені насамперед на військово-промисловий комплекс (ВПК) держави-агресора і на компанії, які допомагають Москві обходити санкції. Як пише Bloomberg, йдеться про сотні фізичних і юридичних осіб по всьому світу. Наприклад, у переліку є компанія з Ірландії, що торгує напівпровідниками, і фінський постачальник запчастин для вантажівок. Цей санкційний пакет США — найбільший від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, інформує FREEДОМ.

Нові масштабні санкції США спрямовані щодо російського фінансового сектору, військової промисловості країни-агресора, закупівельних мереж, фізичних і юридичних осіб, які допомагають Москві обходити обмеження. Про це повідомили в адміністрації Білого дому. Президент Джо Байден заявив — Сполучені Штати мають намір домогтися, щоб Володимир Путін заплатив за свою агресію. 

“Сполучені Штати зібрали коаліцію з більш ніж 50 країн, щоб підтримати Україну. Ми об’єднали і розширили НАТО. Тепер ми не можемо піти. І саме на це робить ставку Путін. Він робить ставку на те, що ми підемо. Тому я виступатиму перед членами “Великої сімки”, главами Європейського Союзу і НАТО. Саме тому я оголошую про більш ніж 500 нових санкцій у відповідь на агресивну війну Путіна і на смерть Олексія Навального“, — наголосив американський лідер.

Нові обмежувальні заходи розробило Міністерство фінансів США спільно з Держдепартаментом і Міністерством торгівлі.  До санкційного списку потрапили понад 90 компаній із 20 країн у Європі, Східній Азії, Центральній Азії та на Близькому Сході, а також сотні підприємств російського ВПК та інших ключових секторів економіки Росії. 

За даними журналістів CNN, до нового пакету обмежень внесено десятки російських компаній, що виробляють технології, які використовуються у виробництві озброєнь.

“Ми націлилися на ключові вузли російської економіки, які закуповують низку товарів у компаній із третіх країн. Наша стратегія дедалі більше ускладнює Росії використання ланцюжка поставок для створення необхідного їй озброєння. І ми продовжуватимемо це робити, тому що наша мета — використовувати інструменти казначейства і Міністерства торгівлі, щоб засипати пісок у шестерінки російського військово-промислового комплексу”, — повідомив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

У Міністерстві фінансів США повідомили, що під обмеження потрапив і “Совкомфлот” — провідна російська компанія на ринку танкерних перевезень. До санкційного списку внесли 14 нафтових танкерів як майно, в якому “Совкомфлот” має частку. Усе — щоб скоротити доходи Кремля від продажу нафти. 

“Я думаю, що цей раунд санкцій цікавий тим, що під обмеження потрапили окремі особи і компанії в третіх країнах… У таких місцях, як Китай і Сербія. І це сигнал іншим міжнародним гравцям, що за співпрацю з Росією, яка допомагає їй обходити санкції, доведеться заплатити. Я зараз думаю про Індію, яка, знаєте, в основному забезпечує російський уряд мільярдами рублів щороку, купуючи російську нафту за зниженими цінами. Китай, звичайно, теж, купує паливо у Росії і, таким чином, робить свій внесок у російську військову машину”, — акцентував заступник помічника міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії (2012-2015) Евелін Фаркас.

На додаток до рішень американського Казначейства Державний департамент США запровадив санкції щодо більш ніж 250 юридичних і фізичних осіб за сприяння країні-агресору в обході обмежень.

Читайте також: Вперше серед країн ЄС: Латвія ухвалила рішення про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір