“Райффайзен Банк” розглядає можливість виходу з Росії через загрозу санкцій — деталі (ВІДЕО)

Відділення "Райффайзен Банку" у РФ. Скріншот: uatv.ua

Росія може втратити останній великий іноземний банк. Йдеться про Raiffeisen Bank International. Вашингтон попередив керівництво фінансової установи — якщо банк продовжить вести бізнес у країні-агресорі, то може потрапити під санкції. У Росії у “Райффайзен Банку” 4 млн роздрібних і понад 2,5 тис. корпоративних клієнтів, інформує FREEДОМ.

З літа 2023 року “Райффайзен Банк” послідовно обмежував операції для російських клієнтів. Заборонив перекази в євро в 14 країн, які стали великими хабами для паралельного імпорту в Росію. Зокрема, йдеться про Вірменію, Білорусь, Грузію, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан. Також “Райффайзен Банк” запровадив 50% комісію за зарахування доларів з інших банків. Однак продовжував працювати на території країни-агресора. 

У 2023 році банк отримав у Росії 1,3 млрд євро прибутку. Ба більше, взяв участь у Федеральній програмі з надання пільг за кредитами для учасників повномасштабної війни Росії проти України.

Вашингтон попередив — якщо фінансова установа продовжить вести бізнес у країні-агресорі, то опиниться під санкціями. 

“Якщо санкції безпосередньо стосуватимуться “Райффайзена” через його співпрацю з російським військово-промисловим комплексом, або нафтопереробним комплексом то ми побачимо автоматичне падіння акцій цієї групи на міжнародних ринках, на австрійській біржі, в Європі, в Сполучених Штатах, на позабіржовому ринку. Тому, насправді, я думаю, що для них це дуже болюче питання і їм варто подумати, як швидше згортати бізнес”, — вважає член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.

Як повідомляє видання EUobserver, Міністерство фінансів США попередило австрійський “Райффайзен Банк”, що його можуть відрізати від американської фінансової системи. Це позбавить банк можливості проводити доларові операції, і з ним перестануть взаємодіяти великі фінансові установи. Раніше старший співробітник американського Казначейства Анна Морріс зустрілася з австрійським урядом і керівниками банку у Відні — зажадала вжити відповідних заходів.

“Казначейство продовжує приділяти першочергову увагу обмеженню доступу російського уряду до доходів для фінансування війни в Україні та обмежує його можливості з придбання товарів для використання на полі бою”, — з пресрелізу Міністерства фінансів США.

“Вони були одними з перших на російському ринку, хто не платить за зберігання валюти на своїх рахунках, а навпаки стягують комісію за зберігання валют на цих рахунках і мають великі комісії за переказ коштів за межі РФ. Тобто, вони фактично заробляють на санкційних обмеженнях і певною мірою можна сказати, що вони заробляють на війні”, — акцентував Віталій Шапран.

У грудні 2023 року президент США Джо Байден затвердив санкції щодо іноземних банків, які причетні до постачання в Росію підсанкційних товарів. Через ризик потрапити під вторинні санкції Вашингтона від російських клієнтів почали відмовлятися банки Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини, а також головного торговельного партнера Москви — Китаю.

Читайте також: Банки Китаю, Туреччини, ОАЕ активно намагаються уникати операцій з російськими контрагентами, — економіст

Прямий ефір