“Путін не повинен перемогти”: співпраця Швеції та України може вийти на новий рівень 2023 року (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Швеція готується передати Україні самохідні артилерійські установки Archer (“Арчер”). Про це заявив міністр закордонних справ королівства Тобіас Білльстрем. За його словами, питання вже не в тому, передадуть установки чи ні, а лише в тому — коли це станеться. Стокгольм уже неодноразово надсилав до України партії військової та гуманітарної допомоги. А 2023 року співпраця Швеції та України може вийти на новий рівень, адже для цього вже є передумови, повідомляє FREEДОМ.

2023 рік є знаковим для Швеції. Насамперед тому, що незабаром країна разом із Фінляндією стане повноправним членом НАТО. Процедура вже на фінальній стадії. Країни виконали більшість умов Туреччини, яка блокує вступ. А на регіональну безпекову конференцію приїхав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Система оборони двох країн готується до об’єднання зі структурою Альянсу. Водночас Україна — найважливіша тема і для НАТО, і для його союзників.

“НАТО і союзники по НАТО також роблять істотний внесок у розвиток України. Протягом багатьох років НАТО — особливо США, Канада і Велика Британія — постачали Україні зброю, техніку і навчали солдатів. Нині роблять свій внесок і багато інших країн, включно зі Швецією. Це важливо, і це має значення. Адже якщо Путін переможе в Україні, це буде трагедія для українців. Але і для нас це небезпечно. Адже це дасть сигнал Путіну та іншим авторитарним лідерам, що військовою силою можна отримати те, що вони хочуть. Це зробить нас більш уразливими”, — заявив Столтенберг.

А ще цьогоріч Швеція стала головою Ради Євросоюзу. Цей орган відповідає за міжнародну політику ЄС і разом із Європарламентом ухвалює або відкидає пропозиції Єврокомісії. Швеція головує в Раді перше півріччя. І це дуже важливо для Києва, адже Стокгольм вважає підтримку України одним із головних напрямів своєї зовнішньої політики. Відповідно, Євросоюз також активно допомагатиме Києву в найближчі пів року.

“Кажуть, що Путін живе з вірою в те, що час на боці Росії. Наш головний внесок у справу миру — своїми діями показати, що час, навпаки, на боці України. Швеція і наші союзники повинні продовжувати надавати широку фінансову і військову підтримку Україні, продовжувати захищати європейську і трансатлантичну єдність і продовжувати посилювати тиск на Росію”, — акцентував прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

Єврокомісія — орган виконавчої влади ЄС — також вживає всіх необхідних дій для допомоги Україні. Єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон — громадянка Швеції — одна з ініціаторів і організаторів спеціальних програм для українських біженців. І багато в чому завдяки її зусиллям українці отримали можливість залишатися в ЄС до трьох років. А ще позиція Йоганссон мала значний вплив на те, як відреагувала Єврокомісія на російську агресію в Україні.

“Найбільша загроза безпеці для ЄС — це Путін і Росія. Путін не повинен перемогти. Це абсолютно необхідно для нашої власної безпеки. Зрештою, Путін атакує не тільки право України на існування як нації. Українці мають право на існування як народ і як суверенна держава. Путін також нападає і на ЄС. Це не тільки війна в Європі, а й війна проти Європи. Ми не повинні бути наївними. Путін хоче зруйнувати ЄС, щонайменше дестабілізувати і розділити нас”, — заявила Йоганссон.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України Швеція перебуває в лідерах за обсягами підтримки Києва серед країн Євросоюзу. Загалом Стокгольм передав Україні допомоги на майже пів мільярда доларів.

Читайте також: Швеція — голова у Раді Європи: що це означає для України, обговорюємо з експертами

Як повідомлялося раніше, США виділяють Україні новий пакет підтримки у сфері оборони на суму понад 3 млрд дол. Зокрема, до нього увійдуть і БМП Bradley, і додаткові установки HIMARS (“Хаймарс”). Італія готує новий пакет військової допомоги, на стадії обговорення з Францією — відправлення систем протиповітряної оборони (ППО) їхнього спільного виробництва. Німеччина вирішила передати БМП Marder і батарею Patriot.

Прямий ефір