Протистояння ФСБ та Міноборони РФ наростатиме — розбір Маломужа

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ стоїть над російським Міністерством оборони й саме ця служба була на чолі формування агресії проти України та системи контролю російського суспільства. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

“ФСБ зараз має дуже великий вплив на Путіна, тому що фактично формувала всю агресію щодо України, формувала всю модель контролю російського суспільства. І від села до Санкт-Петербурга й Москви тотально співробітники контролюють, курують, проводять активну оперативну роботу, виявляють зрадників, нелояльних, призвідників, опозицію тощо. Тому ці служби в пріоритеті завжди, над МВС, над Міноборони”, — сказав він.

Маломуж зазначив, що Міноборони РФ зараз намагається виконати надзавдання президента Росії Володимира Путіна, ведучи війну проти України.

“У період війни військові набувають пріоритету. Але в будь-якому разі ФСБ та військова контррозвідка, яка підпорядковується ФСБ, курує Міноборони, включно з міністром, Генштабом і всіма військовими структурами на фронті, і тиловими структурами по всій Росії. Тому навіть у ситуації, коли починаються репресії, тобто вони виявляють якихось осіб серед генералітету, які є нелояльними, наприклад, які неефективно працюють на фронті, ось тут уже починаються розбіжності. Генерали протестують, повстають та використовують свої сили та вплив уже і проти ФСБ, і особливо тиск на Путіна, що десь ФСБ пересмикує, десь намагається проводити репресії, десь намагається домінувати над військовими. І зараз, звісно, військові теж намагаються не тільки захистити себе, а тиснути на ФСБ, щоб їхня спритність трошки зменшилася”, — сказав генерал.

За його словами, Путін реагує, наказує не чіпати генералітет, але продовжувати повністю контролювати пересування і контакти представників Міноборони.

“Але не чіпати, тому що це буде дезорганізація, особливо військовий блок, насамперед Путін ставить питання, щоб не був ослаблений силовий блок. Звісно, десь вони працюють один проти одного, але це таємно, це оперативно, і, звісно, тільки в окремих випадках проявлятимуться, коли проводять або арешти, або зміщення. От попрацювала ФСБ, вони провели якусь розробку, набрали компромат, відповідно, змістили генерала або представника іншої спецслужби”, — сказав Маломуж.

Він констатував, що протиріччя посилилися після невдалого бунту засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. На його думку, у цьому випадку саме військові не виконали завдання, тому що міністр оборони РФ Сергій Шойгу взяв на себе функцію контролювати приватні військові компанії і випустив наказ про необхідність підписати контракти з Міноборони.

“Тому контррозвідка зараз намагається домінувати, тобто ФСБ. Поки що військові не виконують завдання Путіна, серед них були ті, хто сумнівався, а низка генералів на кшталт Суровікіна десь контактували з Пригожиним, і треба ще подивитися, чи підтримували вони путч, чи ні, чи сприяли, чи знали про цей путч. Тому ці розбіжності будуть наростати. Військові так просто позиції здавати ФСБ не будуть. ФСБ намагатиметься тиснути далі”, — сказав генерал.

Маломуж вважає, що спецслужби РФ контролюватимуть ПВК “Вагнер” у Білорусі та розроблятимуть план ліквідації Пригожина під яким-небудь слушним приводом.

Читайте також: Вежі Кремля готові розпочати відкриту війну за владу: вплив заколоту Пригожина — в огляді (ВІДЕО)

Нагадаємо, The Wall Street Journal повідомило, що Пригожин планував узяти в полон главу Міністерства оборони Росії Шойгу і керівника Генерального штабу Герасимова.

Прямий ефір