“Хезболла” здійснила масовану ракетну атаку по Ізраїлю, а наступ на Рафах триває — ситуація на Близькому Сході

Армія Ізраїлю. Фото: ap.org

Бойовики угруповання “Хезболла” з території Лівану в п’ятницю, 17 травня, здійснили масовану ракетну атаку по Ізраїлю. Тим часом в Ізраїлі заявили про посилення наступальних дій на Рафах. Про це повідомляють місцеві ЗМІ, інформує FREEДОМ.

По північних районах Ізраїлю в п’ятницю бойовики “Хезболли” запустили близько 75 ракет, за даними ЦАХАЛу, десятки з них перехопив “Залізний купол”. Ізраїльські медики повідомили, що внаслідок ракетних ударів було поранено кількох людей, але загрози їхньому життю немає. А військові розповіли, що цей обстріл став одним із наймасованіших, які здійснила “Хезболла” по Ізраїлю за час війни.

Ця атака сталася нібито у відповідь на ліквідацію одного з головних польових командирів “Хезболли” Хусейна Маккі. За повідомленням Армії оборони Ізраїлю, його було вбито внаслідок удару безпілотника ЦАХАЛу на півдні Лівану у вівторок, 14 травня. Маккі був старшим командиром так званого підрозділу “Південного фронту” терористичного угруповання, раніше командував береговою дивізією “Хезболли”. У ЦАХАЛі заявили, що Маккі спланував і здійснив безліч терористичних атак проти тилу Ізраїлю під час війни.

Ізраїльські військові посилили наступальні дії на Рафах. Це місто в південній частині сектору Гази на кордоні з Єгиптом. В Ізраїлі Рафах називають останньою твердинею бойовиків ХАМАС. Варто зазначити, що за різними підрахунками, там зараз може перебувати до мільйона біженців із північної та центральної частин Гази, які залишили свої домівки після початку операції ізраїльської армії проти терористичного угруповання ХАМАС. Через велику кількість цивільних у США та деяких інших країнах побоюються, що можливий наступ Ізраїлю спричинить значні жертви.

“Ця операція продовжиться з додатковими силами, які увійдуть у цей район. Кілька тунелів поблизу Рафаха було знищено нашими силами, і найближчим часом буде знищено ще більше тунелів. ХАМАС — це не та організація, яка може регенерувати себе зараз. У ХАМАС немає можливості реорганізуватися, можливості виробляти зброю, у них немає резервних військ, немає запасів і боєприпасів, немає можливості лікувати терористів, з якими ми боремося. Тобто ми вимотуємо ХАМАС”, — заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант у коментарі виданню Times of Israel.

Читайте також: Єгипет висловив невдоволення початком операції Ізраїлю в Рафасі — подробиці від експерта

Нагадаємо, за тиждень з Рафаха виїхали 360 тисяч осіб.

Прямий ефір