Україна повністю готова для того, щоб отримати літаки F-16, — Храпчинський

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

Є певний графік, за яким проводиться навчання особового складу для управління літаками F-16. Також є графік постачань винищувачів в Україну. Для приймання цих літаків уже все готово. Про це сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Ми будемо бачити поетапне надходження цих літаків у міру, грубо кажучи, закінчення або навчання особового складу, або в міру, припустімо, обладнання наших наземних аеродромів до приймання таких літаків. Тому, власне, ми не побачимо зараз у відкритих джерелах точну кількість літаків і коли вони будуть отримані. Але треба сказати, що насправді вже всі терміни підходять до того, що і зовсім скоро ми побачимо перші літаки F-16 з українськими прапорами в повітряному просторі України”, — сказав він.

Храпчинський зауважив, що Україна вже готова до отримання винищувачів.

“У крайню допомогу від США входили комплекси, які дадуть нам змогу обслуговувати літаки, тому що раніше було обумовлено, що це буде йти в пакеті допомоги від Сполучених Штатів. Ось зараз ми бачимо, що Данія виділила в пакеті допомоги також системи для обладнання аеродромів і баз зберігання для літаків F-16. Тому загалом Україна повністю готова для того, щоб отримати літаки та необхідне додаткове обладнання”, — пояснив експерт.

Читайте також: Тільки з появою у ЗСУ винищувачів F-16 можна буде оцінити технічні характеристики російських літаків, таких як СУ-35, — Матвєєв

Нагадаємо, Україна отримала перший авіатренажер винищувача F-16. Його передала Чехія одній із бригад тактичної авіації.

Прямий ефір