Посилення української ППО триває, але жоден вид озброєння не є панацеєю від масованих атак, — експерт

Ілюстративне фото: ps.mil.gov.ua

Посилення української протиповітряної оборони продовжується, створюється багаторівнева ешелонована система захисту. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.

Він наголосив, що жодна система протиповітряної оборони не може гарантувати стовідсоткового захисту, тому що просто фізично неможливо перехопити усі повітряні цілі.

“Що стосується посилення саме цих аспектів оборони, то, безумовно, робота ведеться. І мало того, міжнародний інтерес до цієї проблеми дуже високий, тому що всі розуміють, що Україна є лише одним із епізодів, і хто знає, як ситуація розгортатиметься в XXI столітті. І ця ситуація вимагає абсолютно нових концептуальних підходів. І у зв’язку з цим ведеться дуже активна робота зі створення багатоешелонованої протиповітряної та протиракетної оборони, можна додати й протидронової оборони”, — сказав Грабський.

Він зазначив, що якийсь один комплекс не може бути в даному випадку панацеєю від масованих російських атак, тому багаторівневий захист включає і стрілецьке озброєння, і зенітно-артилерійські системи, системи придушення дронів і ракетні системи знищення повітряних цілей.

Грабський повідомив, що Україна сьогодні вражає 65-70% цілей супротивника, що є дуже хорошим показником.

“Але ми розуміємо, що ті 3о-35%, які все-таки долітають, — це ушкодження наших критичних об’єктів. І ця ситуація залишається досить складною, виходячи з того, які обсяги використовуються російськими окупантами у разі атаки. Але робота йде, ми нарощуємо ці потужності, якщо можна так сказати. І я маю надію, що з часом певного періоду ефективність протиповітряної оборони зростатиме і надалі за допомогою, звичайно, союзників”, — сказав експерт.

Читайте також: Російський уряд йде ва-банк, — Ягун про удари по енергосистемі України (ВІДЕО)

Прямий ефір