На кухні дитячого садка: педагоги прифронтового Харкова випекли тисячу пасок для військових (ВІДЕО)

У прифронтовому Харкові українські педагоги готують великодню здобу для українських воїнів, які тримають оборону проти російських загарбників. Хочуть підтримати бойовий дух захисників. А щоб нагодувати побільше, за тиждень до свята практично не вимикали печі — пекли паски, пряники, розписували вручну писанки, повідомляє FREEДОМ.

Великоднє дійство відбувається на кухні одного з дитячих садків Харкова. Інгредієнти паски класичні — борошно, яйця, цукор, вершки та родзинки. Рецепт — домашній.

Біля плит стоять не лише професійні кухарі, а й педагоги, завідувачі дитячих садків, вихователі. Тут вони збираються вже третій рік. Від початку повномасштабного вторгнення дитячий садок водночас і притулок, і волонтерська база, де печуть різну здобу для військових.

Помічниця вихователя Ірина Яковлєва згадує, як 2022 року в неймовірно складних умовах, коли Харків бомбили та не було електрики, спекли першу партію пасок.

“Спробували замісити тісто — світло пропало. Почало підходити тісто — не знаємо, куди його дівати. Підійшли — обім’яли, підійшли — обім’яли, а тісто ж треба тільки один раз обім’яти. Світло дали — швидко розклали по формах, і випікати. Але нічого, сказали, що смачні паски вийшли”, — розповідає Ірина про досвід початку війни.

Зараз здобу передають великими партіями на фронт. За тиждень до свята спекли майже тисячу пасок і пряників.

А ще тут розписують писанки: використовують харчові барвники та розтоплений віск.

“Починаємо з хороших і світлих думок, а потім уже обираємо орнамент, загадуємо бажання і розфарбовуємо, як нам це бачиться”, — ділиться завідувачка дитячого садка Тетяна Вовченко.

Чоловік Олени Галаган — професійний військовий, служить у Національній гвардії України. Він на війні з перших днів, вона — волонтерить і допомагає, чим може. Зізнається, що писанка нагадує їй часи, коли вони збиралися в родинному колі в мирному Харкові, поки не напали росіяни.

“Усією сім’єю збиралися, у нас дуже велика сім’я. У чоловіка ще шість сестер і брат. І ми всі збиралися — і двоюрідні, й рідні, у нас на Великдень як весілля виходило”, — каже Олена.

А психологиня Галина Комісарова впевнена, що темні часи скоро закінчаться, зокрема й завдяки таким оберегам, як паски та писанки, які дуже дорогі хлопцям в окопах.

“Важко з цією жорстокою правдою змиритися, але живемо ми тільки завдяки нашому оптимізму. Ми в дитячому садку працюємо, і ми добре знаємо, що всі дорослі виросли на казках, на казках і виховуємо дітей. Добро завжди перемагає зло!” — зазначає вона.

Олена Худяєва керує всіма процесами й на кухні, й у волонтерському центрі. Вона організувала також плетіння сіток, пошиття подушок і білизни для поранених бійців, які перебувають на лікуванні в Харківському госпіталі. Одна з останніх її ідей — влаштувати благодійний ярмарок із продажу пасок харків’янам: усі виручені кошти підуть 92-й окремій механізованій бригаді.

“Ми вирішили, що те, що ми робимо, — цього мало. Дуже добре, з’їв пиріжок — піднявся настрій, сила духу, вже можу в бій іти. Але іноді чогось не вистачає, а це — матеріальна база. І ми вирішили, раз руки є — можемо пекти, можемо шити. То чому, коли ми шиємо килимки, подушки, ми не можемо продавати їх і заробляти гроші для хлопців?” — каже Олена.

Паски для військових у Харкові пекли до великодніх свят і паралельно збирали гроші: амбітна мета, яку поставили перед собою освітяни, — протягом року зібрати кошти на розвідувальний дрон.

Читайте також: Паски для жителів прифронтових населених пунктів Запорізької області спекли волонтери та рятувальники — репортаж (ВІДЕО)

Прямий ефір