Ми маємо справу з абсолютним терористом, він не псих і не хворий, а фанатик, — Табах про ядерні погрози Путіна

Гаррі Табах. Скріншот: uatv.ua

Російський президент Володимир Путін продовжує шантажувати весь світ ядерними погрозами. І від нього справді варто чекати на все що завгодно. Зокрема застосування хімічної та біологічної зброї, не тільки ядерної. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив капітан 1-го рангу Військово-морських сил США у відставці Гаррі Табах.

“Треба чекати від нього все що завгодно. Багато експертів кажуть: ні, він не використає ядерну зброю, ні, американці мають контрзброю, ми врятуємо їх, ми їх попередимо, це все блеф. Ні, не блеф. Він може застосувати різні види зброї. Необов’язково мати ядерні носії, щоб заразити вашу воду або використовувати хімічну зброю та багато іншого, розбомбити один із ваших ядерних реакторів і таким чином заразити все довкілля”, — сказав Табах.

Він вважає, що Путін вдаватиметься до різних терористичних актів. І його не зупинить “риторика заколисування”.

“Він вдаватиметься до різних терористичних актів. Це країна-терорист. І таким чином, звичайно, ми маємо справу з абсолютним терористом, можна сказати, він не псих. Я вважаю, що він не хворий. Він фанатик. Він фанат і так далеко в цьому зайшов, що ця фанатичність призвела нас до ситуації, яка сьогодні є. Усі політики ведуть таку риторику, яка не спрацює на Путіна. Виведіть, будь ласка, свої війська і війна закінчиться, сядемо за стіл переговорів. Закликати його до якогось миру чи ще до чогось немає сенсу. Його агресію може погасити тільки ще більша агресія. Вовка може задавити не вівця, а тільки ще агресивніша тварина, яка схожа на вовка, але не вовк — вовкодав. А ось цим заколисуванням, закликами до бога, ще до чогось — це не має сенсу”, — вважає американський військовий.

Табах також наголошує, що не варто знімати відповідальність зі слабких західних лідерів, які не відреагували своєчасно на погрози Путіна, до повномасштабного вторгнення в Україну. Однак наразі риторика Заходу змінилася, констатує експерт.

Так, у США вже заявили, що застосування ядерної зброї в Україні матиме для Росії катастрофічні наслідки, про що сказав радник президента з питань національної безпеки Джейк Салліван.

“Сьогодні ситуація змінилася, і я у гарному настрої від того, що почув від Саллівана, і того, що почув від Блінкена (держсекретар США, — ред.). Раніше такої риторики не було. Хоча б риторика змінилася, але наступальної зброї поки що немає. Але я сподіваюся на ленд-ліз, і тоді ви розіб’єте російську армію, і все це вбивство закінчиться”, — резюмував Табах.

Читайте також: Врешті Росія впаде і розвалиться, і постане питання, що робити з її ядерною зброєю, — Табах

Прямий ефір