Країни-члени ЄС мають самостійно ухвалювати рішення, як їм чинити з громадянами України призовного віку, — Юрова

Віра Юрова та Хаджа Лябіб. Фото: uatv.ua

Кожна держава-член Європейського Союзу має самостійно ухвалювати рішення про те, як чинити з громадянами України призовного віку, які проживають на її території. Про це сьогодні, 30 квітня, на пресконференції в Брюсселі заявила віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей і прозорості Віра Юрова, відповідаючи на запитання, чи буде ЄС допомагати Україні в поверненні чоловіків призовного віку, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Держави-члени ЄС допомагають Україні різними способами, чи то фінансова підтримка, чи то гуманітарна допомога біженцям, чи то військова підтримка. Тож це наша робота, яку ми повинні продовжувати і продовжувати, переконуючи громадян, що нам потрібно продовжувати це робити. Але що стосується військової служби, я б залишила це на розсуд держав-членів, тому що не думаю, що це питання ЄС”, — сказала вона.

Міністр закордонних справ Бельгії Хаджа Лябіб, яка теж брала участь у пресконференції, заявила, що її особиста позиція полягає в тому, що влада Бельгії не повинна чинити в цьому питанні тиск на громадян України, які отримали притулок.

“Повинна сказати, що якщо у них є право залишитися, ми не можемо їх змусити. Ми допомагаємо Україні різними способами: військовою допомогою, гуманітарною допомогою. Ми створюємо фонд у 1,7 мільярда (євро, — ред.) на кошти, отримані від заморожених російських активів. Тож є багато способів допомогти Україні, і ми продовжимо допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно. Але коли справа доходить до національних питань, ми надамо це вирішувати Україні. Але ми точно не можемо тиснути й змушувати. Я так думаю. Це моя позиція, особиста позиція. Але, звичайно, необхідно, щоб уряд ухвалив таке рішення”, — пояснила Лябіб.

Читайте також: “Не обов’язково означає автоматичну мобілізацію”: мету обмеження консульських послуг для чоловіків пояснила Стефанішина

Нагадаємо, з 23 квітня українські консульства за кордоном припинили надання послуг військовозобов’язаним чоловікам. Послуги знову будуть доступні з 18 травня — після набуття чинності нового мобілізаційного законодавства. Для отримання документів чоловікам потрібно буде оновити дані у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Прямий ефір