Ізраїль зараз не в тій позиції, щоб висувати ХАМАСу ультиматуми, — Зільбер

Прапор Ізраїлю. Фото: ukrinform.ua

ХАМАС утримує 133 заручники та тимчасове перемир’я, за яке терористи віддадуть Ізраїлю 33 утримуваних цивільних, проблему не вирішить. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав ізраїльський журналіст, головний редактор “Лучшего радио” Цві Зільбер.

“Ізраїль зараз не в тій позиції, щоб висувати ХАМАСу ультиматуми. Наразі, за останніми публікаціями, Ізраїль готовий узяти 33 заручники в обмін по одному дню припинення вогню на кожного заручника. І плюс ще, звісно, якусь кількість палестинських терористів, яких буде випущено з в’язниць. Є оптимістичні прогнози, що це може статися навіть цього тижня, але це ніяк не розв’язує проблему, тому що в нас 133 заручники. Я не знаю, скільки з них ще сьогодні в живих залишатимуться в полоні у ХАМАСу”, — сказав він.

Зільбер зазначив, що такий обмін — заручників на дні перемир’я, розрахований на те, що за 33 дні вдасться домогтися закінчення військових дій.

“Ізраїль, у принципі, серйозно просунувся вперед до вимог ХАМАСу. Єдине, на що Ізраїль наразі не готовий, це взяти зобов’язання щодо припинення війни. Нетаньягу в цій ситуації не може втратити обличчя. Він обіцяв народу явну абсолютну перемогу, повалення влади ХАМАСу, усунення загрози з півдня і звільнення заручників. Це цілі, які він декларував”, — пояснив журналіст.

Він вважає, що цю операцію треба було закінчити ще наприкінці січня, але ізраїльська армія зупинилася і три місяці тупцює на місці.

“Я не знаю, скільки заручників за ці три місяці не вижили, у мене дуже песимістичні передчуття з цього приводу. Або треба було тоді йти на переговори, звільняти заручників, або треба було завершувати військову операцію і спробувати врятувати того, кого можна було врятувати. Але в нас прем’єр-міністр не так швидко ухвалює рішення. Я думаю, що це скоріше тиск на ХАМАС із погляду уряду, тому що дуже важко повірити, що почнеться штурм Рафаха, який призведе до міжнародних ускладнень”, — висловив думку Зільбер.

За його словами, Захід хоче зберегти ХАМАС, бо він знаходиться на території, де проживає понад тисячу біженців.

“І в цій ситуації там може статися гуманітарна катастрофа, тому що насправді Ізраїль не надав поки що жодних рішень цього питання. Куди це населення буде переміщено, Ізраїль не придумав ще. І американці дуже несхвально до цього ставляться”, — сказав журналіст.

Читайте також: Ізраїль висунув ХАМАСу ультиматум — деталі

Нагадаємо, на саміті в Саудівській Аравії палестинські лідери та високопоставлені чиновники з інших країн намагаються запустити переговорний процес між Ізраїлем і ХАМАС. Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав ХАМАС прийняти пропозицію Ізраїлю щодо перемир’я в секторі Гази, яке включає звільнення ізраїльських заручників.

Прямий ефір