США можуть негласно зняти заборону на використання своєї зброї по території РФ — прогноз Чаленка

Прапори України та США. Фото: ap.org

Нині між союзниками точаться активні дискусії щодо того, чи варто Україні давати дозвіл на використання зарубіжної зброї по території РФ. Свого часу Сполучені Штати ввели заборону на таке застосування. Але є передумови, що найближчим часом це не стане перепоною для Збройних сил України (ЗСУ) — бити американською зброєю по території РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Чаленко.

На думку експерта, Сполучені Штати не будуть публічно оголошувати позицію про те, що вони дозволяють бити вглиб російської території американською зброєю по важливих для України об’єктах.

“Цього точно не буде. Тому що основна стратегічна мета США — не створювати умов для прямого зіткнення з Російською Федерацією. Все-таки не потрібно забувати, що РФ — ядерна держава”, — зазначив політолог.

Водночас він не виключає, що з боку США може бути підтримка України в цьому питанні.

“Якщо буде цей варіант, то ми навіть можемо почути певну критику з боку американських топчиновників. Але якщо за цим не послідує заборона на використання американського озброєння, тоді буде зрозуміло, що США негласно підтримують Україну у використанні американського озброєння для застосування його на території РФ”, — уточнив експерт.

Політолог зазначив, що нині Україна проходить певний іспит щодо використання озброєння по конкретних об’єктах на території РФ.

“І цей іспит вона проходить чудово. Я думаю, що і США змінять своє принципове рішення про заборону на використання своєї зброї по території РФ. Ще раз зазначу — можливо, ми не отримаємо публічного дозволу. Це буде просто мовчання. Але іноді мовчання — це золото. Золото, яке допоможе Україні знижувати можливості країни-агресора”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Україна незабаром почне атакувати територію Росії західним озброєнням — думка експерта

Прямий ефір