Можливі затримки з постачанням зброї Росії: наслідки загибелі президента Ірану оцінив політолог

Прапори РФ та Ірану. Фото: pravda.com.ua

Смерть в авіакатастрофі іранського президента Ібрагіма Раїсі може негативно вплинути на контакти Ірану і РФ у сфері озброєння, зокрема і для війни в Україні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Ігор Чаленко.

“Потрібно зазначити, наскільки Кремль оперативно відреагував і дав новину про те, що Путін уже зв’язався з виконувачем обов’язків президента і провів із ним комунікацію. Це якраз і було зроблено для того, щоб показати, що контакти між РФ та Іраном не слабшають”, — зазначив політолог.

Водночас, він вважає, що через авіакатастрофу з президентом Раїсі можуть статися затримки в постачанні іранських комплектувальних для збирання російських безпілотників та іншого озброєння.

“Ці затримки поставок можуть становити до кількох місяців. До того ж не тільки комплектувальних для безпілотників, але й узагалі іранського озброєння, яке Іран постачає в РФ. Це може дуже добре допомогти Україні з точки зору зменшення можливості Росії організовувати масовані атаки безпілотниками проти України”, — уточнив експерт.

Читайте також: Обставини смерті президента Ірану залишаться невідомими, — Буряченко

Нагадаємо, президент Ірану Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ країни Хосейн Амір-Абдоллахіян загинули внаслідок аварії вертольота, що сталася 19 травня. Вертоліт розбився в густому лісі на сході Азербайджану.

Прямий ефір