Вилучення квартир та крадіжка зерна: як росіяни грабують українців в окупації (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Російська влада відверто грабує населення на окупованих територіях України. Зокрема, місцеві окупаційні адміністрації ведуть так звану націоналізацію “покинутого” житла. І хоча заявляють, що вилучають квартири, які нібито роками пустують, майже 80% так званого “безгоспа” розташоване в нещодавно окупованих містах та в найпривабливіших районах. Крім того, окупанти тоннами вивозять українське зерно, роблячи на цьому прибутковий бізнес, повідомляє FREEДОМ.

На тимчасово окупованих територіях України російські окупанти встановили понад дві тисячі вишок мобільних мереж Росії для просування пропагандистських наративів. У такий спосіб вони намагаються повністю контролювати інформаційний простір шляхом дезінформації місцевого населення, зазначає Центр національного спротиву.

“Зокрема, всі бюджетники мають отримувати “газети”, які росіяни створили в кожному з тимчасово окупованих районів. Ці “газети” окупанти роздають безкоштовно, але під розпис. Крім того, пропагандистську макулатуру роздають на вулицях. Редакції “газет” сформовані з росіян, а статті в них не мають нічого спільного з реальністю”, — йдеться в повідомленні Центру національного спротиву.

Росіяни намагаються встановити контроль у всіх сферах та буквально грабують українців, які стали заручниками ситуації. Росія зареєструвала на окупованих територіях сотні компаній, через які краде українське зерно, повідомляють “Важные истории”.  

З лютого 2022 року на окупованих територіях України зареєстровано 892 сільськогосподарські компанії, через які зерно вивозять на територію Росії або продають в інші країни. Понад половину з них відкрили російські підприємці. Серед цих компаній журналістам вдалося знайти щонайменше одну, яка належить 43-річному Ельбеку Заїєву з Чечні. За даними видання, його брат Алі Заїєв входить до переліку силовиків, близьких до глави Чечні Рамзана Кадирова. Раніше він не займався бізнесом.

“Скільки брат Заїєва, Ельбек, заробив на торгівлі зерном із Херсонської області, поки сказати складно. По-перше, тому що зареєстрована на початку цього року компанія “Агро 24” ще не публікувала фінансові звітності. По-друге, розрахунки за зерно на окупованих територіях, як правило, проводяться готівкою. Однак судячи з того, скільки росіян відкрили сільськогосподарські компанії в Херсонській та інших захоплених областях, цей “бізнес” приваблює багатьох”, — пишуть “Важные истории”.

Окрім незаконного привласнення бізнесу, Росія вже три роки веде так звану націоналізацію “покинутого” житла на окупованих територіях України.

Видання “Новая газета Европа” виявила майже 13,5 тисяч будинків та квартир, які місцеві адміністрації визнали так званим “безгоспним майном”. Якщо власники не можуть протягом місяця приїхати в прифронтові регіони, то держава забирає житло собі.

“За доносами жителів або за власним бажанням вони обирають, які об’єкти потраплять до списку “покинутих”, і дуже часто віддають перевагу житлу в центральних районах. “У списках виявленого “безгоспу”, які публікує адміністрація, звертає на себе увагу розташування цих об’єктів: тільки центр або основні дорожні магістралі периферії — “Будівельника”, “Сонячного”, “Комсомольця”, — каже Аліса, мешканка Горлівки”, — пише видання “Новая газета Европа”.

Після того, як Росія нібито “приєднала” окуповані території України, вона використовує їх для здобуття ресурсу, насамперед людського. Україна робить усе, щоб Міжнародний кримінальний суд мав нові докази злочинів режиму Путіна.

“Російській Федерації стало не до формальностей та не до створення якоїсь юридичної химери для того, щоб потім маніпулювати якимись фактами й відстоювати свою позицію нібито “законного” приєднання територій суверенної України. Для них важливо продовжувати нарощувати мілітарний потенціал. Російська влада використовує тимчасово окуповані території України як джерело ресурсів — людських ресурсів, агропромислових ресурсів”, — заявила директорка “Східної правозахисної групи” Віра Ястребова.

Крім іншого, Росія обмежує доступ місцевого населення до ліків. На тимчасово окупованих територіях зараз катастрофічно не вистачає медикаментів. Ті, що є в аптеках, місцеві жителі називають “крейдою” через їхню неефективність. Більшість ліків, які доставляють на окуповані території, ідуть у шпиталі на потреби окупантів, повідомляє Центр національного спротиву.

Читайте також: Соратники Кадирова стали “аграріями”-мародерами на окупованих територіях України — деталі від “Важных историй”

Нагадаємо, українці відмовляються працювати в лікарнях в окупації.

Прямий ефір