Для відновлення і розвитку нафтогазової галузі у РФ потрібні гроші, яких немає, — Рябцев

Геннадій Рябцев. Фото: facebook.com/riabtsevg

Нафтопереробна галузь у Росії перебуває в кризі. Доходи забирає держава на власні потреби, а на розвиток не вистачає коштів. Санкції, низькі ціни на російські нафту і нафтопродукти дестабілізують ситуацію і на розвиток просто немає грошей. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Потрібні гроші. А де їх взяти? Якщо нафтогазові доходи скорочуються і якщо порівнювати ціни, це мінус 20 млрд дол. за минулий рік. Зрозуміло, що там ще 110 млрд дол. залишається. Але це гроші, які забирає держава, а не вкладає. Коли не було війни, “Газпром” будував трубопроводи, які обходяться вп’ятеро дорожче, ніж аналогічні об’єкти, що зводяться в Китайській Народній Республіці”, — сказав він.

Росія в скрутному становищі експорту нафти та нафтопродуктів, оскільки санкції не дозволяють виходити зі своєю сировиною і конкурувати на міжнародному ринку.

“Навряд чи знайдуться кошти на будівництво нових гілок газопроводів у напрямку того ж самого Китаю, який вельми прагматично до цього ставиться. І його єврочиновники прямо заявляють, що ви будуйте, а ми потім подивимося, чи потрібен нам ваш газ”, — зазначив експерт.

Ситуація зі скрапленим природним газом (СПГ) у Росії плачевна, оскільки немає технологій для перероблювання, а також існують проблеми збуту.

“Що ж стосується реалізації проєктів зі скрапленого природного газу, то тут ситуація ще гірша. Оскільки Російська Федерація свого часу і не перейнялася розробкою технології великотоннажного скраплення газу. І тому зараз у російських проєктів СПГ є лише один варіант — це забезпечення внутрішніх потреб тими самими газовозами, які здатні ввезти цей газ для портів або міст, розташованих уздовж Арктичного океану”, — розповів Рябцев.

Як і газ, так і СПГ потрапили під скорочення обсягів видобутку, адже їх немає де реалізовувати.

“Газу видобувається зараз досить багато. Його немає куди реалізовувати. Тому “Газпром” вимушено скорочує обсяги видобутку, і, найімовірніше, так само буде вимушено скорочено й обсяги виробництва скрапленого природного газу”, — резюмував експерт.

Читайте також: Дрони як головна загроза для нафтового бізнесу РФ: економісти оцінили наслідки ударів по російських НПЗ

Прямий ефір