“Путін — воєнний злочинець”: яке реальне ставлення світу до “інавгурації” диктатора

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Сьогодні, 7 травня, у Москві відбулася так звана “інавгурація” Володимира Путіна. Таким чином, переписавши Конституцію під себе, російський диктатор правитиме країною ще шість років, повідомляє FREEДОМ.

Раніше Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи ухвалили резолюцію, в якій відмовилися вважати Путіна легітимним президентом Російської Федерації.

Європейський парламент підтвердив, що так звані “вибори” в Росії були супроводжені грубими порушеннями міжнародних норм і не можуть бути визнані.

Церемонія “інавгурації” Володимира Путіна на пост президента служить засобом створення ілюзії законності його майже довічного правління. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України, наголосивши, що під час “виборів” Кремль знехтував положеннями численних документів, які є основою системи міжнародних відносин.

Одним із порушень загальновизнаних норм стала незаконна організація “голосування” на тимчасово окупованих територіях України.

“Вдаючись до пропаганди та маніпуляцій, кремлівський режим використовує участь виборців та підсумки голосування для виправдання військового вторгнення в Україну та агресивної політики щодо інших держав. Виходячи з цього, а також з огляду на чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Володимира Путіна, Україна не вбачає правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації”, — заявили в МЗС України.

Більшість західних країн, включно з Німеччиною, Великою Британією, США і Канадою, відмовилися бути присутніми на “інавгурації” глави Кремля.

Тільки посли Франції, Греції, Кіпру, Мальти, Угорщини та Словаччини відвідали “церемонію”.

Пізніше в Європейському Союзі пояснили, чому деякі країни все ж відправили своїх представників у Кремль.

Як зазначив речник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано, країни мають право ухвалювати рішення щодо відвідування подібних заходів, наголосивши, що посла ЄС у Москві не буде, а країни, які вирішили відправити своїх представників, мають самі дати пояснення, чому вони це зробили.

Зі свого боку міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що його країна не планувала брати участь в “інавгурації” російського диктатора і назвав Путіна воєнним злочинцем.

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже висловила думку, що жодна країна світу не повинна була відправляти своїх представників на “інавгурацію” Путіна, оскільки він є главою держави-агресора, яка порушила основні частини Статуту ООН.

Також його розшукує Міжнародний кримінальний суд за воєнні злочини.

Читайте також: Вбивства Зеленського, Буданова і Малюка планувала ФСБ до “інавгурації” Путіна — що відомо (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір