РФ відкриє другий фронт, і країни НАТО вже активно готуються до цього — деталі від експерта

Російське вторгнення. Ілюстрація: gettyimages.com

Погляди аналітиків розходяться щодо часу, коли Росія вирішить відкрити другий фронт і почати наступ на своїх сусідів. Однак одне стає зрозумілим: другий фронт неминучий. Країни-члени Північноатлантичного альянсу (НАТО) усвідомлюють можливі ризики й активно готуються до цього, включно зі збільшенням виробництва військово-промислової продукції. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Насправді існують різні сценарії, коли Росія зважиться на відкриття другого фронту. Згадуються 2026, 2028 і 2030 роки. Але я не думаю, що горизонт у 10 років є оптимальним, оскільки Росія нарощуватиме виробництво власного військово-промислового комплексу, хоча вони й досягнуть певного плато десь у 2026 році”, — сказав він.

Експерт зазначив, що країни, які безпосередньо межують або з Росією, або з Білоруссю, звичайно ж, активно збільшують свої витрати на військові потреби.

Як приклад він згадав Польщу, яка 2024 року збільшила витрати на військові цілі на 4% від ВВП, а також Фінляндію.

“Приклад Фінляндії з виробництва тротилу важливий, оскільки тротил — серйозний дефіцит на ринку країн ЄС, — єдиний завод з виробництва тротилу розташований у Польщі, але він і близько не виконує завдання для покриття тих потреб, які є навіть на цей момент. Очевидно, що виробництво зростатиме і Фінляндія в такий спосіб забезпечить не тільки свої потреби, але й допоможе загальноєвропейській системі оборонної політики”, — наголосив Чаленко.

Він нагадав, що Україна тепер є невіддільною частиною оборонної політики ЄС, і українська військово-промислова база також відіграватиме свою роль.

“Але, з усім тим, країни, які межують із Росією, вони розуміють, що насправді ризики набагато серйозніші, ніж описують навіть у можливих сценаріях розвитку подій. Тому підготуватися необхідно якомога швидше”, — підсумував Ігор Чаленко.

Читайте також: “Путін — воєнний злочинець”: яке реальне ставлення світу до “інавгурації” диктатора

Як повідомлялося, на оборонному форумі Україна — ЄС, який проходив у Брюсселі 6 травня, обговорювали важливі аспекти збільшення поставок і спільного виробництва боєприпасів, ракет, дронів і систем протиповітряної оборони (ППО). У заході взяли участь кілька сотень виробників зброї та чиновників, щоб зробити українську оборонну промисловість частиною європейської.

Прямий ефір