“Чорноморнафтогаз” втратив 98% всіх активів через окупацію Криму, – Світлана Нєжнова

Фото UATV

Українська компанія НАК “Нафтогаз” виграла арбітраж в Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через окупацію Криму.

Детальніше про судову справу НАК “Нафтогаз” проти Росії розповіла гендиректор “Чорноморнафтогазу” Світлана Нєжнова в програмі UATV “Лицом к лицу”.

За словами гості, рішення про визнання юрисдикції РФ у справі щодо вкрадених активів НАК “Нафтогазу” і “Чорноморнафтогазу” на території окупованого Криму відкриває дорогу для розгляду другої частини справи – про компенсацію збитків.

“На даний момент арбітраж повинен організувати видачу графіка, за яким буде розглянута сума збитків. Буде вирішено, що безпосередньо включати в ці збитки. Таке рішення очікується через рік-півтора“, – розповіла Світлана Нєжнова.

В той самий час МЗС Росії заявило, що не визнає часткове рішення в зв’язку з відсутністю у арбітражів юрисдикції на розгляд позову НАК “Нафтогазу” та інших українських компаній проти РФ.

За словами Світлани Нєжнової, така заява була очікуваною. Адже Москва і раніше використовувала ці аргументи, щоб не виконувати рішення судів.

“Через російську окупацію Криму найбільше постраждала компанія “Чорноморнафтогаз”. Зараз вона працює на території материкової України. Втрачено доступ до 98% всіх активів. Адже з 10 родовищ видобутку газу, є доступ тільки до одного – Стрілкового”, – розповіла гендиректор.

У 2014 році “Нафтогаз” вирішив зберегти цю компанію для міжнародних судів. Вони зібрали всі документи про право власності “Чорноморнафтогазу” в Криму, щоб заявити про них в міжнародних судах.

“Втрачено газотранспортну систему, морські стаціонарні платформи, сухопутні газотранспортні системи, підземне сховище газу, флот в кількості 31 плавзасоби, бурові установки 5 покоління”, – говорить Світлана Нєжнова.

“Станом на 1 березня 2019 року, з моменту окупації нелегітимним підприємством було видобуто близько 9 млрд м³ газу“, – заявляє гендиректор.

Зараз Україна не має можливості в повній мірі розробляти свої родовища в Чорному морі. Тому що військові кораблі РФ в постійному режимі патрулюють Чорне море. Крім того, на бурових установках розташоване сучасне устаткування радіолокації, яке проводить моніторинг ситуації в морі.

Незважаючи на труднощі, які виникають через російську агресію, “Нафтогаз” веде роботу над розробкою шельфу Чорного моря для видобутку газу.

Телеверсію інтерв’ю зі Світланою Нєжновою дивіться в програмі “Лицом к лицу” на UATV 5 березня о 15:00.

Соломія ЛУКОВЕЦЬКА, UATV

Прямий ефір