Знесення драмтеатру — фінальна крапка в ліквідації всіх фізичних доказів воєнних злочинів Росії в Маріуполі, — Андрющенко

Знесення драмтеатру в тимчасово окупованому Маріуполі. Скріншот: uatv.ua

Російські окупанти зносять будівлю драматичного театру в тимчасово захопленому Маріуполі Донецької області, де загинули від авіаудару ЗС РФ сотні місцевих жителів. У такий спосіб вони намагаються стерти пам’ять і приховати сліди своїх воєнних злочинів. Про це сьогодні, 5 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

“Насамперед і зокрема. Насправді знесення драматичного театру — це фінальна точка в ліквідації всіх фізичних доказів воєнних злочинів Росії на території міста Маріуполя. Насамперед було демонтовано так звані могильники, тобто всі будівлі, під завалами яких загинули від 50 до 200 осіб під кожною. Ті, які прицільно розстрілювали танками, “Градами”, “Солнцепеками”, де згорали живцем люди. Ці всі будинки, починаючи від вересня 2022 року, були розібрані. Залишався фактично тільки драматичний театр”, — сказав він.

За словами радника мера, за день до цього окупанти розібрали ще одну показову останню будівлю на проспекті Металургів, 47.

“Весь світ теж її бачив, 9-поверхівка, де середина — просто дірка, залишалися провалені під’їзди. За нею пішов драмтеатр. Це і є, власне, головна причина його розбору. І паралельно зверху вже додаються просто прагматичні думки — швидкість, бажання отримати якомога більше бюджетного фінансування від Кремля підрядниками на місці. Усе це разом складається в повністю знищений зокрема й драмтеатр. І закінчення сумної історії, яка почалася в середині березня з бомбардування драмтеатру. І ось закінчилася на сьогодні”, — каже Андрющенко.

Він зазначив, що драмтеатр — це ще одна така чутлива точка для кожного маріупольця.

“Якщо розбиратися, то драмтеатр у Маріуполі не представляє жодної художньої цінності. Абсолютно стандартна будівля драмтеатру, які будували в середині минулого століття після Другої світової війни по всьому Радянському Союзу, таких драмтеатрів можна знайти тисячі. Але з іншого боку — це було важливе місце для всіх маріупольців, пов’язане з особистими історіями, важливими віхами в житті. Тепер воно не існує”, — підсумував Петро Андрющенко.

Читайте також: Російські окупанти відкинули Маріуполь навіть не в радянське минуле, а кудись ще далі, — Андрющенко

Нагадаємо, за словами Андрющенка, “русский мир” нічого, крім глобальних руйнувань і смертей, не приніс тимчасово окупованому Маріуполю.

Прямий ефір