Життя звелося до того, щоб люди могли дістати їжу та воду — мер Маріуполя розповів про ситуацію у місті

Життя в Маріуполі звелося до того, щоб люди, які там залишилися, могли дістати собі їжу і воду. Про це міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів під час брифінгу у Медіацентрі “Україна-Укрінформ”.

Бойченко 21 червня поспілкувався із мешканцем Маріуполя, який розповів про те, що відбувається у місті.

Сьогодні у Маріуполі життя виглядає так, щоб добути їжу та воду. У місті відчувається лише запах смерті. Тисячі вбитих, братські могили щодня множаться, вони (російські окупанти – ред.) не встигають усе це прибрати…”, – зазначив він.

Поруч із місцем, де видають гуманітарну допомогу, стоїть магазин, у якому окупанти організували морг.

Крім того, з 1 червня загарбники оголосили, що гуманітарну допомогу будуть роздавати лише людям похилого віку, які особисто повинні її забрати.

Мер наголосив, що Маріуполь стоїть на порозі складної епідемічної ситуації, оскільки каналізація у місті не працює. “До цього додаються стихійні поховання, які наші жителі змушені були створювати, тому що вони були під щільним вогнем два місяці поспіль. Сьогодні вся суміш сміття, поховань та каналізації рухається у бік річок, моря, отруює криниці, свердловини, де мешканці Маріуполя змушені брати воду”.

За його словами, лікарі вже б’ють на сполох через можливий спалах холери в Маріуполі. Адже інфекційні захворювання провокують нові смерті серед місцевих жителів.

Також окупаційна влада закрила місто на карантин, обмежила доступ до моря і річок і закликає людей обробляти всі продукти кип’яченою водою.

Вони відокремили нас, як маріупольців, від себе. Російська окупаційна влада десь окремо, місцева влада та місцеві жителі окремо, бо вони бояться, що будуть у небезпеці через інфекційні захворювання”, – заявив Бойченко.

Читайте також:

У Міноборони Естонії стурбовані провокаційною поведінкою РФ напередодні саміту НАТО

У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ

Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Прямий ефір