Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Лідери ЄС схвалять рекомендацію Європейської комісії з надання Україні та Молдові статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Про це йдеться в останньому проєкті висновків саміту ЄС, повідомляє “Європейська правда”.

Європейська Рада ухвалила рішення надати Україні та Республіці Молдова статус країни-кандидата“, – йдеться у проекті рішення лідерів ЄС, які зустрінуться на саміті у Брюсселі 23-24 червня.

Декілька дипломатів ЄС раніше заявили, що “після кількох днів внутрішніх обговорень у ЄС не було жодної країни серед 27 країн-членів ЄС, яка виступила б проти надання Україні кандидатського статусу”.

Лідери ЄС ухвалять рішення щодо подальших кроків стосовно вступу країн після повного виконання умов, викладених Європейською комісією.

Прогрес кожної країни на шляху до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг у виконанні Копенгагенських критеріїв, зокрема від здатності ЄС приймати нових членів“.

Перший звіт про оцінку виконання Україною умов очікується у рамках регулярного аналізу Єврокомісії щодо розширення до кінця цього року.

Щодо Грузії формулювання саміту ЄС таке: “Європейська рада готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як будуть враховані пріоритети, зазначені у висновку Комісії із заявки Грузії на членство”.

Крім того, ЄС не має наміру об’єднувати Україну та Молдову в один пакет, як це було зроблено з Північною Македонією та Албанією.

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки щодо заявок на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата.

Для України в ЄС прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус та просуватися до наступного етапу процедури.

Читайте також:

Шевченко: Євробачення-2023 може пройти у гібридному форматі – в Україні та інших країнах

Росія вважає Литву слабкою ланкою ЄС, але Вільнюс не боїться Москви – політолог

Зеленський: Аргументів для сьомого пакету санкцій проти РФ – достатньо

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Прямий ефір