У Міноборони Естонії стурбовані провокаційною поведінкою РФ напередодні саміту НАТО

Російська Федерація проводить військові навчання з імітацією ракетних ударів по Естонії та порушує її повітряний простір. Про це заявили у Міністерстві оборони Естонії, повідомляє Bloomberg.

Провокаційна поведінка посилилася на кордоні Естонії з Росією напередодні саміту Організації Північноатлантичного договору, запланованого наступного тижня в Мадриді“, – зазначили в Міноборони Естонії.

Окрім імітації ракетних ударів, російські гелікоптери порушили повітряний кордон Естонії.

МЗС країни викликало посла Росії в Таллінні, повідомивши, що “18 червня гелікоптер прикордонної служби на дві хвилини влетів у повітряний простір Естонії, що стало першим таким випадком від того часу, як президент Володимир Путін почав своє вторгнення в Україну“.

Згідно з джерелами в НАТО, російські гелікоптери відпрацьовували атаку. Міноборони Естонії, у свою чергу, вважає ситуацію серйозною.

Крім того, гелікоптер РФ Mi-17 двічі порушив повітряний простір Фінляндії у травні, глибина проникнення на фінську територію становила кілька сотень метрів.

Також Росія оголосила, що кораблі її Балтійського флоту проведуть великомасштабні маневри у Фінській затоці, зокрема виконають постановку мін, артилерійську стрільбу та проведуть протикорабельні навчання.

Навчання відбудеться після 10-денних військових навчань, що завершилися 19 червня, під час проходження кораблів ВМФ Росії з бази Балтійськ в Калінінградській області в Кронштадт під Санкт-Петербургом за маршрутом, що проходить через три прибалтійські країни“.

Читайте також:

BBC: Британія планує дозволити в’їзд до країни підліткам з України без супроводу батьків

У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ

Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Війська РФ обстрілюють “Азот” у Сєвєродонецьку, де перебувають 568 мирних громадян – Гайдай

Прямий ефір