У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ

Фото з сайта ukrinform.ua

США підтримують Литву та свої зобов’язання НАТО щодо захисту держав-членів у разі агресивних дій з боку Російської Федерації. З такою заявою виступив на брифінгу речник Держдепартаменту США Нед Прайс, повідомляє “Європейська правда“.

Ми підтримуємо наших союзників і підтримуємо Литву. Наша прихильність до п’ятої статті НАТО – напад на одного означатиме напад на всіх. Це зобов’язання з боку США є непорушним“, — заявив він.

За словами Прайса, США вітають “безпрецедентні економічні заходи“, вжиті Литвою та іншими країнами проти Росії у зв’язку з її вторгненням в Україну. Він нагадав, що кампанія тиску на Росію охоплює десятки країн у всьому світі, зокрема з боку ЄС та НАТО.

Відповідаючи на запитання про заяви Росії, спікер Держдепартаменту сказав: “Ми не збираємося спекулювати на російському брязканні зброєю або російському вихвалянні і навіть не хочемо давати їм додатковий ефірний час“.

Нагадаємо, 18 червня Литва оголосила про обмеження залізничного транзиту товарів, що підпадають під санкції ЄС, до Калінінградської області — ізольований російський анклав між Литвою та Польщею.

У понеділок, 20 червня, Балтійський флот РФ розпочав позапланові навчання ракетних та артилерійських підрозділів у Калінінградській області.

Читайте також:

Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Шевченко: Євробачення-2023 може пройти у гібридному форматі – в Україні та інших країнах

Росія вважає Литву слабкою ланкою ЄС, але Вільнюс не боїться Москви – політолог

Зеленський: Аргументів для сьомого пакету санкцій проти РФ – достатньо

Прямий ефір