Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

На літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) буде розглянуто як мінімум чотири резолюції, які так чи інакше пов’язані з темою України. Про це розповіла народна депутатка (фракція “Слуга народу”) Євгенія Кравчук.

Вона нагадала, що зараз до складу ПАРЄ входять 46 країн (раніше було 47, але навесні зі складу виключили Росію). І резолюції асамблеї Ради Європи — це рекомендації урядам, парламентам ухвалювати те чи інше законодавство.

“Буде як мінімум чотири резолюції, які тим чи іншим чином пов’язані з темою України. По-перше, щодо мігрантів, щодо людей, які їдуть через війну. Ми працюємо над тим, щоб у цьому тексті чи взагалі з’явилися резолюції про те, що країна-агресор має нести фінансові зобов’язання”, — сказала вона.

Кравчук наголосила, що недостатньо заморозити російські активи у межах санкцій. Ці гроші мають йти на погашення негативів агресії РФ. Наприклад, ті ж країни Європейського Союзу зараз змушені приймати українських біженців, витрачаючи кошти своїх платників податків. І, звичайно, російські гроші мають йти на відновлення України, на компенсації збитків, у тому числі й моральних збитків постраждалим громадянам.

“Також голосуватиметься моя резолюція та резолюція голови нашої делегації Марії Мезенцевої. Моя резолюція на тему, як захищати жінок під час конфлікту, і про активну роль жінок у політичних процесах”, — продовжила вона.

Народна депутатка зазначила, що потрібно якнайбільше представників західного світу привозити до України. Щоб вони самі бачили страхіття наслідків російської агресії.

“У багатьох політиків змінюється ставлення до війни, якраз коли вони приїжджають і бачать це на власні очі. Бо бачити це в соцмережах, по телебаченню — це трохи інше. І ракети ж не Берлін обстрілюють, не Страсбург. І їм складно відчути всі повністю жахи, які зазнають українці”, — сказала вона.

Також Кравчук наголосила на ролі самих українців, які перебувають за кордоном. Що громадяни України мають вести активнішу роботу з європейцями, розповідаючи їм правду про війну.

“На самому початку [війні] було дуже багато маніфестацій, мітингів, зараз цього менше. Але це треба продовжувати, бо як ухвалюють рішення політики у демократичних суспільствах? Вони дивляться на своїх виборців. Європейські виборці на стороні України, ми виграли їхні уми, їхні серця. Якщо подивитися по соціології, понад 60% у середньому підтримують нашу європейську інтеграцію… Але в кожному суспільстві є свої проблеми. Десь на паливо ціна підіймається. Причому, що ми їм пояснюємо, що у вас хоча б є паливо, а у нас через те, що бомбардують заводи та повністю змінилася структура імпорту палива, у нас взагалі проблеми з його наявністю”, — пояснила вона.

Читайте також: Україна надасть європейцям у ПАРЄ факти про насильство з боку російських військових – нардеп

Прямий ефір