Заморожені російські активи не будуть важелем тиску на Москву, але могли б допомогти Україні — думка

Антон Кучухідзе. Фото: delo.ua

Російські активи, заморожені на банківських рахунках у країнах Європи, не стануть важелем тиску на РФ, але були б гарною підтримкою України. Таку думку сьогодні, 29 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе, коментуючи небажання Німеччини конфіскувати заморожені росактиви.

“У Росії чудово розуміють, що фактично ці гроші — втрачені, вони будуть передані Україні, тому загалом таке відчуття, що росіяни із цими грошима давно розпрощалися”, — вважає експерт.

Кучухідзе припустив, що Росія подаватиме судові позови для повернення заморожених активів.

“Я думаю, займатимуться цим певні лобістські структури, юридичні компанії, які представлятимуть інтереси суб’єктів санкцій. Але це не означає, що через позови потрібно заплющувати очі на вбивства людей, на геноцид, який влаштовують стосовно України, — зауважив політолог.

Він упевнений: тим, хто виступає проти передачі заморожених російських активів, зокрема німецьким політикам, варто вийти за межі думок про приватний бізнес.

“Їм потрібно переходити на глобальніше мислення про те, що Україна стримує всю російську навалу, і Європа стоїть реально перед загрозою великої війни. Потрібно думати про це, а не про те, що якийсь санкційний Ротшильд чи російський олігарх подасть до суду на уряд Німеччини за те, що вони конфіскували якісь гроші, заморозили тощо, — пояснив Кучухідзе.

На його думку, Німеччина боїться російських позовів, бо багато грошей вкладено у стратегічні російські напрямки, особливо у сфері енергетики.

Читайте також: Загрози РФ конфіскувати західні активи — порожні та безпідставні, — експерт

Нагадаємо, Німеччина виступає затятим противником конфіскації заморожених російських активів.

Прямий ефір