Від “Точки У” до “рязанського цукру”: основні версії вибуху в Бєлгороді та їхню реалістичність проаналізував експерт

Зруйнований будинок у Бєлгороді. Фото: t.me/vvgladkov

Вибух у Бєлгороді 12 травня, внаслідок якого обвалився цілий під’їзд багатоповерхівки, найімовірніше, є провокацією російської влади. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Він зазначив, що після вибуху представники РФ висунули як основну версію, що це нібито українські військові обстріляли місто із застосуванням тактичного ракетного комплексу “Точка-У”.

“Ну, цей варіант виключено, тому що цей будинок розташований із південного сходу на північний захід. І ось цей під’їзд, який було знесено, з одного боку… Добре, було спочатку опубліковано відео вибуху, такої великої, серйозної вибухової хвилі, і я припустив, що в будинках такого типу є арка, й що там в арці могла стояти машина, й там просто підірвали цю машину за схемою “рязанського цукру”. Або там уже закладена була вибухівка, тому що потужність вибуху досить висока”, — сказав експерт.

Криволап наголосив, що ймовірна українська “Точка У”, як стверджують росіяни, не могла залетіти з того напряму, навіть якби її збили, вона втратила керування, почала маневрувати і впала — це “якась фантастична історія”.

“Припустити, що це була ракета, якою збивали… Припустимо, там летіла ракета від С-300 або С-400, вона промазала по цій українській “Точці У”, і ось ця ось ракета вдарила під цей будинок — потужності цієї ракети не вистачить, щоб зробити цей вибух”, — сказав він.

Дуже низькою авіаексперт вважає і ймовірність сходження російської авіабомби.

“Авіабомба так акуратненько, рівненько не літає, вона мала або зачепити дах, або мати якусь траєкторію… Тому я все-таки думав, що це був “підрив цукру”, що це не було сходження бомби. А те, що стосується сходження бомб, то в них це вже з категорії позаштатних перейшло у штатну ситуацію”, — сказав Криволап.

Читайте також: Росіяни не повинні знати правду: експерти пояснили, чому Кремлю вигідні вибухи в Бєлгородській області

Нагадаємо, “рязанський цукор” — це назва терактів у житлових будинках, скоєних у Росії в період з 4 по 16 вересня 1999 року, перед виборами президента РФ. В них загинули 307 осіб, понад 1 700 — дістали поранення. У Рязані 22 вересня 1999 року місцеві жителі в підвалі багатоповерхівки виявили мішки з гексогеном та почали бити на сполох. У ФСБ тоді заявили, що в мішках не вибухівка, а “рязанський цукор”, й відбуваються “навчання спецслужб”.

Прямий ефір