Ненависть до Заходу об’єднує Росію, Північну Корею і Китай, — Лісний

Олег Лісний. Скріншот: uatv.ua

Нині ми спостерігаємо завершення формування “осі зла”, яка складається з Росії, Північної Кореї та Ірану. Сьогодні ці країни об’єднує ненависть до Заходу і бажання створити, як вони кажуть, багатополярний світ. Хоча насправді — вони хочуть повернутися до того, щоб світом керували диктаторські режими. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, віцепрезидент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

За його словами, єдине, що може зупинити цю “вісь зла” — чітке формування “вісі добра”.

“Я б сказав, цивілізованого світу проти такого автократичного диктаторського світу. В “осі добра” набагато більше країн, вони вищі й в економічному, й у технологічному планах. І я думаю, що це може зупинити “вісь зла”. Але я не впевнений, що зараз є рішучість у країн, які входять в “вісь добра”, застосовувати жорсткі, адекватні дії. Здебільшого це стосується кейсу України, бо проти неї воює не тільки Росія, але й уся “вісь зла”, — прокоментував політолог.

Він зазначив, що Північна Корея дуже залежна від Китаю, тому постачання північнокорейського озброєння в Російську Федерацію для війни проти України не могло відбутися без згоди Китаю.

“Північна Корея — це проксі Китаю, яка без його дозволу не передавала б озброєння Російській Федерації. Північна Корея дуже залежна від КНР, тому що вона перебуває під дуже серйозним санкційним пресом, і її економіка бажає кращого. Ця країна заточена на перегони озброєнь. Але якби Китай хотів зупинити Північну Корею в передачі озброєння РФ, він би її зупинив”, — зазначив експерт.

За його словами, Росію, Північну Корею і Китай нині об’єднує ненависть до Заходу.

“Усіх їх об’єднує ненависть до Заходу і бажання створити, як вони кажуть, багатополярний світ. Насправді це брехня. Вони хочуть повернутися до того, щоб диктаторські режими керували світом, як це було досить нещодавно. Крім того, у Росії, Північної Кореї та Китаю є ментальні єднання. Звичайно, у кожного лідера цих країн є свої амбіції. Але їхні психотипи однакові”, — пояснив Лісний.

На його думку, у спілкуванні один з одним лідери цих країн не зовсім щирі.

“Це такий ситуативний союз, у якому кожен на певному етапі думає обдурити свого партнера. Зараз, наприклад, Північна Корея, допомагаючи РФ, за фактом випробовує своє озброєння у війні Росії проти України й модернізує його на основі даних, отриманих від цієї війни. До речі, так само чинить й Іран”, — поінформував експерт.

Він також вважає, що одним із дієвих методів боротьби з диктаторськими режимами Росії, Північної Кореї та Китаю можуть стати жорсткі санкції з боку всіх цивілізованих країн.

“Цивілізованому світу пора зважитися на встановлення жорстких шлюзів. Але не таких, які схожі на сито, а які закриваються раз і назавжди. Доти ці режими існуватимуть і на них зароблятимуть представники бізнесу великих країн. Тому я роблю простий висновок, що стосовно РФ, Північної Кореї та Китаю санкції мають бути двох рівнів. Одні санкції робляться на полі бою, як у випадку з Росією, а інші санкції — в економіці. Тільки такий комплекс заходів може зруйнувати диктаторський режим”, — резюмував Олег Лісний.

Читайте також: У Китаю поки немає важелів тиску на Росію, але він може їх отримати, — Гриценко

Прямий ефір