Росія “червоними лініями” загнала себе в пастку, вона не здатна реалізувати свої погрози — думка

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Погрози Росії завдавати ударів по британських об’єктах у разі використання Україною англійської зброї по території РФ залишаться лише на словах, оскільки в Кремлі найбільше бояться зіткнення з НАТО. Таку думку сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук Ігор Петренко.

“Писати, говорити в Росії можуть багато чого. Ми повинні розуміти, що Російська Федерація дуже боїться будь-якого зіткнення з країнами НАТО. Для її правлячої верхівки це як страшний сон. А через пропаганду вони можуть живити суспільство чим завгодно, розповідати про те, які вони сильні, які вони перші в усьому, як їм нічого не страшно. Але в Кремлі прекрасно розуміють, що прямого зіткнення з НАТО вони не витримають”, — сказав Петренко.

Ба більше, Російська Федерація наразі абсолютно не відчуває загрози з боку НАТО, що б із цього приводу не говорили їхні пропагандисти.

“Ми бачили факти, коли РФ перекидала свої військові частини з кордонів із країнами НАТО на фронт в Україні — у ту ж Донецьку область. Якби була реальна загроза з боку НАТО, вони б цього точно не робили”, — навів аргумент експерт.

Росія і далі буде через пропагандистів посилювати риторику, що РФ уже воює з НАТО в Україні. При цьому, як звернув увагу Петренко, саме від Путіна такі меседжі чути дедалі рідше.

“Уже є певні межі: пропагандистські Telegram-канали можуть про це говорити, а від Путіна ми цього практично вже не чуємо, як і від інших представників влади. Оскільки в цьому питанні є ще позиція Китаю, який явно не зацікавлений в історії з використанням ядерної зброї. І Пекін уже посилав відповідні сигнали Російській Федерації”, — зазначив він.

“У Росії б дуже хотіли якось вкусити Британію та інші країни, але вони просто не можуть цього зробити. Росія загнала себе в певну пастку, коли вони дуже багато говорили про те, що вони зроблять, якщо хтось перетинатиме їхні “червоні лінії”. Згадайте, як у РФ заявляли, що якщо по Криму буде прилітати, то ми прямо всіх у порошок зітремо. Але нічого цього не сталося. Або коли вони “приєднали” окуповані українські території, і заявляли, що удари по них будуть рівносильні ударам по Росії. Тобто вони явно себе загнали в пастку, бо просто не здатні реалізувати якісь свої погрози”, — додав Петренко.

Російські погрози посилилися на адресу Лондона, тому що в Москві розуміють, що застосування зброї, яку надає Британія Україні, буде досить болючим для території Російської Федерації. Крім того, приклад Лондона можуть наслідувати інші країни, і також зняти обмеження щодо використання свого озброєння по військових об’єктах на території РФ.

“І, безумовно, це ще більша загроза для Росії, тому що за фактом відповісти у військовому плані вони дійсно не можуть. І це їх ще більше злить. Тому вони намагаються хоч якось себе реабілітувати, продовжуючи передавати войовничу риторику за допомогою “балакучих голів”, яка нічим абсолютно не підкріплена”, — резюмував Ігор Петренко.

Читайте також: Реакція Британії на погрози РФ та “інавгурація” Путіна: аналіз ключових подій тижня з Єгором Скориною

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон заявив, що Україна має право використовувати зброю, надану Британією, для завдання ударів по цілях на території Росії. На це в МЗС РФ почали погрожувати “ударами відплати”.

Читайте також: “Червоні лінії” Кремля відсуваються: можливість використання британської зброї для ударів по території РФ обговорили експерти

Прямий ефір