Замість “мопедів” — “газонокосарки”: як Росія модифікує БпЛА власного виробництва (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Армія РФ лякає своїми новими дронами. Нещодавно запустили безпілотники “невстановленого типу”. Один із них українська протиповітряна оборона (ППО) збила біля Києва. Що це був за апарат — поки з’ясовують. Утім, перші відеозаписи дають зрозуміти, що цей дрон має принаймні одну особливість — шум його двигуна схожий на звук газонокосарки, повідомляє FREEДОМ.

Фото перших таких дронів з’явилися ще в травні. Вони впали в Сумській області та виглядали кустарно.

“Коли наші його подивилися, дуже здивувалися, що воно взагалі літає. Це був дрон, зроблений із прямокутних деталей. Вирізані з фанери боковини фюзеляжу. Як паливний бак там була просто пляшка. Тобто було щось незрозуміле”, — розповів авіаексперт, провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету (НАУ) Валерій Романенко.

Він каже, що початкова мета таких дронів — збити з пантелику українську протиповітряну оборону (ППО), створити хибні цілі.

“Спочатку вважалося, що цей дрон для захаращення екранів наших радіолокаційних станцій. Там у носовій частині був кутовий відбивач. А кутовий відбивач він максимізує промінь радіолокатора, що відбиває, у напрямку радара”, — додав він.

Але швидкість таких дронів виявилася невеликою. Наприклад, якщо Shahed (“Шахед”) рухається 220 км/год, то навіть досконаліша версія “газонокосарок”, так звані “Італмаси”, які намагається виготовляти Росія, можуть розвивати швидкість лише до 140 км/год. Їх спокійно може наздогнати вогнева група на автомобілі та збити.

“На кожному радарі є система “селекція повітряних цілей за швидкістю”. Їхня швидкість не перевищує у невизначеного зразка дрона за кордоном 100-110 км. У “Італмаси” — 140 км. Ставиться “селекція повітряних цілей за швидкістю” 150 км і екран не захаращується. Тобто їхня роль, як засобів радіоелектронної боротьби, близька до нуля”, — констатував Романенко.

“Італмаси” можуть нести вибухівку. Але в рази менше, ніж іранські “Шахеди”.

Утім, виробництво таких дронів відносно дешеве — кілька тисяч доларів максимум. Окупанти можуть використовувати їх під час комбінованих атак на енергоінфраструктуру. А це — додаткове навантаження на мобільні вогневі групи, кажуть експерти. Бо їх все одно доведеться збивати.

“Тому це річ небезпечна. Ми будемо знищувати, звичайно. Але це додаткове навантаження на ППО. Особливо — напередодні зими. Напередодні очікуваних посилених атак з боку військових РФ. Але це не критично чи катастрофічно для нас”, — зазначив військовий експерт, майор запасу Олексій Гетьман.

Оскільки до ефективності нових російських дронів великої дальності є питання, експерти сумніваються, що їхнє виробництво в найближчій перспективі стане серійним.

Читайте також: Звук схожий на газонокосарку: Росія запускає по Україні новий тип ударних БпЛА — що відомо (ВІДЕО)

Прямий ефір