Яка реакція мобілізованих із Башкортостану на протести та дії Москви — деталі

Протест у Башкортостані. Скріншот Telegram/Однажды в Башкирии

Частина мобілізованих із Башкортостану, які воюють на стороні Росії, починають ставити незручні запитання владі, висловлюючи підтримку своїм родичам та товаришам. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив рекрут-доброволець легіону “Свобода Росії” Олексій Барановський.

“За нашою інформацією, у середовищі мобілізованих із Башкортостану — різні позиції щодо протестів. Частина башкирів — промосковські та імперськи налаштовані, вони засуджують протести, підтримуючи сильну ментівську, вибачте за сленг, руку. Але частина з них — якраз таки кажуть, що люди там мають рацію”, — сказав він.

Башкортостан, як він зазначив, мусульманський регіон, де сильні родові зв’язки.

“Начальство начальством, але там є твої друзі, близькі з твого села, району… Частина мобілізованих з Башкортостану, які воюють за Путіна, вони починають підтримувати своїх одноплемінників і починають ставити незручні для Кремля запитання. А що ми тут робимо? Чому поки ми воюємо незрозуміло за що в Україні, наших односельців б’ють кийками, хоча вони нічого поганого не зробили? І такі бродіння, вони підживлюються тими незграбними діями, які Москва і офіційна Уфа роблять проти свого населення”, — наголосив Барановський.

Рекрут-доброволець Легіону також звернувся до башкирів, які були мобілізовані на повномасштабну війну Росії проти України.

“Якщо на ваших руках немає крові українців, звертайтеся в проєкт “Хочу жити”, переходьте в легіон “Свободи Росії”, ми приймемо вас, якщо ви дійсно готові змінити свій світогляд. Якщо ви вже дозріли до цього, що ворог ні в Україні, ні в Києві, а у вас в Уфі — Радій Хабіров, і в Кремлі — Путін. Переходьте на наш бік”, — акцентував Олексій Барановський.

Читайте також: Ми закликаємо всі раніше окуповані Росією регіони об’єднається проти нашого спільного ворога — Москви, — Заріпов

Нагадаємо, 17 січня в місті Баймак (республіка Башкортостан, РФ) відбулася одна з наймасштабніших акцій протесту з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Цього дня до будівлі Баймакського суду, за різними даними, прийшли від 3 до 5 тисяч осіб, які протестували проти винесення вироку місцевому активісту Фаїлю Алсинову.

Екоактивіста, який 2020 року захищав шихан Куштау (один з унікальних стародавніх пагорбів) від промислового розроблення та використання рабської праці мігрантів, засудили через виступ на мітингу проти золотовидобутку торік. 17 січня 2024 року суд засудив Алсинова у справі про розпалювання ненависті до чотирьох років колонії.

Вирок призвів до сутичок між протестувальниками і співробітниками спецназу біля будівлі суду. Силовики розганяли людей сльозогінним газом і світлошумовими гранатами. Внаслідок цього затримано десятки протестувальників.

Прямий ефір